ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

DM BOŚ obniżył rekomendację PGNiG
22.01.2020r. 10:04

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 15 stycznia obniżyli cenę docelową akcji PGNiG do 3,5 zł z 5,3 zł, obniżając jednocześnie rekomendację do "sprzedaj" z "trzymaj".

Raport wydano przy kursie 4,35 zł.

"Dokonaliśmy głębokich cięć naszych prognoz wyników finansowych spółki, biorąc pod uwagę wyjątkowo wysokie temperatury tej zimy oraz eskalację pesymizmu dotyczącego perspektyw cen gazu. W następstwie pogorszyło się nasze nastawienie do PGNiG (Sprzedaj/Niedoważaj; 12M EFV = 3,5 zł na akcję)" - napisano w raporcie.

"Pragniemy zwrócić uwagę na fakt, że mamy świadomość istnienia bodźców, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na kurs akcji spółki w najbliższym horyzoncie. Po pierwsze, nadal zakładamy korzystniejsze ceny w Kontrakcie Jamalskim w stosunku do 2019 roku w związku ze spadkiem ceny HFO; po drugie podtrzymujemy przekonanie o wygranej spółki w sporze arbitrażowym z Gazpromem" - dodano.
Analitycy DM BOŚ mają jednak obawy, że szanse PGNiG, by generować dobre wyniki w dłuższym okresie, są ograniczone, jeśli ceny gazu będą nadal spadały.

DM BOŚ szacuje, że w tym roku spółka wypracuje 5,7 mld zł skorygowanej EBITDA przy przychodach na poziomie 37,2 mld zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE