ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Kolorowy bal karnawałowy
22.01.2020r. 13:14

Szpitalna świetlica Oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka zamieniła się w salę balową, po to by leczone tu dzieci choć przez kilka godzin zapomniały o chorobie.

Tauron i Fundacja Iskierka zorganizowały dla podopiecznych tego oddziału bal karnawałowy. Było kolorowo i radośnie. - Wspólnie z Tauronem organizujemy wiele inicjatyw dla podopiecznych tego oddziału. Niedawno zorganizowaliśmy świąteczne spotkanie muzyczne, a tym razem spółka włączyła się również w organizację balu, po to by dać dzieciom i ich opiekunom dawkę dobrej energii, radości, odskoczni od szpitalnej prozy i wzmocnienia w trudnym procesie leczenia. To się udało: była muzyka, tańce, zabawy z animatorem, przebieranki i upominki dla podopiecznych. Dzieci były naprawdę radosne, po prostu było super - powiedziała Aneta Klimek-Jędryka, rzecznik prasowy Fundacji ISKIERKA.

Bal karnawałowy na Oddziale Onkologii, Hematologii i Chemioterapii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka to część projektu Kolorowa Zima z Tauronem, w ramach którego Tauron razem z Fundacją Iskierka prowadzi szereg inicjatyw na rzecz podopiecznych GCZD. Przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy uczestniczyli w specjalnym projekcie, którego efektem była płyta z kolędami. Wraz z innymi podarunkami otrzymali ją wszyscy podopieczni Oddziału.

- Zabawa, śmiech, tańce pomagają przetrwać dzieciom trudny czas choroby i częstych wizyt w szpitalu - wyjaśnił Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy Tauron Polska Energia. - Już teraz planujemy kolejne wspólne działania wspierające najmłodszych - dodał.

Fundacja prowadzi również działania o odmiennym charakterze, a wśród nich warsztaty terapeutyczne i dietetyczne. Ważnym elementem jej wspólnej z Tauronem działalności są projekty modernizacyjne, z których ostatni w tym szpitalu odbył się w 2014 roku. Obecnie trwa kolejny remont, którego celem jest m.in. powiększenie przestrzeni i poprawa funkcjonalności oddziału, np. kuchni. - W międzyczasie bardzo zintensyfikowaliśmy projekt kulinarny "JedzOnko" związany z edukacją i promowaniem zdrowego oraz świadomego odżywiania dzieci, szczególnie w trakcie leczenia. A do tego potrzebne są odpowiednie warunki - dodała Aneta Klimek-Jędryka.

W ramach modernizacji będzie również powiększona m.in. świetlica do prowadzenia zajęć edukacyjnych i terapeutycznych z dziećmi, zostaną wyremontowane dwie łazienki, przeniesiony gabinet psychologa i sala rehabilitacyjna. Dodatkowo zostanie utworzony nowy gabinet do badań USG, nowa sala pobytu dziennego oraz pokój rozmów lekarzy z rodzicami. Wszystkie te działania zostały zaplanowane na pierwszy kwartał 2020 roku.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE