ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Projekty gazowe będą mogły nadal korzystać z pomocy w ramach instrumentu "Łącząc Europę"
22.01.2020r. 15:10

Członkowie Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE) Parlamentu Europejskiego głosowali za odrzuceniem sprzeciwu wobec niedawno opublikowanej listy projektów, będących przedmiotem wspólnego zainteresowania (PCI). Chodzi m.in. o projekty dotyczące rozbudowy infrastruktury gazowej - gazociąg Baltic Pipe czy rozbudowę terminalu LNG - czytamy w BiznesAlert.pl.

Europosłowie Partii Zielonych złożyli projekt usunięcia z listy inwestycji w ramach wspólnego zainteresowania projektów gazowych. Sprzeciw został zgłoszony przez posłankę Marie Toussaint. Wezwała ona do odrzucenia całej listy PCI.

Jednak eurodeputowani komisji odrzucili sprzeciw stosunkiem 54 głosów do 17, przy dwóch wstrzymujących się. Podmioty rozwalniające projekty PCI mogą ubiegać się o finansowanie z 5,35 mld euro w ramach instrumentu "Łącząc Europę", który działa do końca 2020 roku. W momencie publikacji listy w październiku ubiegłego roku, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. Unii energetycznej Marosz Szefczovicz powiedział, że lista pomoże Europie w budowie "silnych i dobrze połączonych sieci w celu zwiększenia bezpieczeństwa dostaw".
Lista PCI obejmuje projekty takie jak: projekt terminali LNG Shannon w Irlandii, Krk LNG w Chorwacji; połączenie gazowe między Polską a Słowacją; połączenie między Grecją a Bułgarią (IGB); rozbudowa bułgarskiego magazynu gazu Chiren; korytarz gazowy BRUA z Bułgarii na Węgry; gazociąg TAP z Grecji do Włoch oraz gazociąg EastMed łączący Izrael i Cypr z Grecją.

Wniosek o odrzucenie listy zostanie także złożony na sesji plenarnej całego parlamentu w lutym - czytamy w BiznesAlert.pl.
Platts , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Przyjaciel 23.01.2020r. 08:13
Horror !!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE