ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trump: Wzywam naszych przyjaciół w Europie do korzystania z ogromnych zasobów Ameryki
22.01.2020r. 17:57

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, Donald Trump wezwał kraje europejskie do zwiększenia zakupu surowców energetycznych z USA. Skrytykował również działaczy organizacji ekologicznych, podnoszących alarm związany z zagrożeniami wynikających ze skutków globalnego ocieplenia - czytamy w "Biznes Alert".


"Wzywam naszych przyjaciół w Europie do korzystania z ogromnych zasobów Ameryki i osiągnięcia realnego bezpieczeństwa energetycznego (...) My już nie musimy importować energii. Dzięki wielkim odkryciom gazu ziemnego w USA, nasi europejscy sojusznicy nie muszą być narażeni na nieprzyjaznych dostawców energii' - wskazał Donald Trump w swoim przemówieniu.

Według słów Trumpa, amerykańskie gospodarstwa domowe zyskały z tytułu rewolucji łupkowej 2,5 tys. dolarów rocznie poprzez zmniejszenie rachunków za energię elektryczną.
Dodał, że dzięki rozwojowi technologicznemu, w który inwestują amerykańskie spółki energetyczne, USA stanęły na progu praktycznie nieograniczonych rezerw energii, zarówno konwencjonalnych surowców energetycznych, jak i energetyki jądrowej i wodoru.

Prezydent USA wskazał również, aby nie ulegać presji związanej ze strachem przed globalnymi zmianami klimatu.
"Aby korzystać z możliwości dnia jutrzejszego, musimy odrzucić odwiecznych proroków zagłady i ich prognozy o apokalipsie" - wyartykułował.
Zgodnie z jego słowami, pesymiści (klimatyczni) nie chcą zrozumieć, że rozwijająca się gospodarka nastawiona na przyszłość, wspomaga tworzyć kreatywnych ludzi, zdolnych do sprostania każdym wyzwaniom.
Według niego, rozwój technologii pozwoli na skuteczną walkę ze zmianami klimatu. Zaznaczył również, że USA dołączą do programu sadzenia miliardów nowych drzew.
Wypowiedzi Donalda Trumpa mocno kontrastowały z wystąpieniem Grety Thunberg, która po raz kolejny apelowała o walkę z ociepleniem klimatu, poprzez redukcję emisji dwutlenku węgla - czytamy w "Biznes Alert".

BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: max 23.01.2020r. 07:21
Chociaż jeden który umie cośkolwiek liczyć - i nie boi się przeciwstawić propagandzie w stylu goebelsowskim(kłamstwo... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 23-01-2020r. 11:18 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE