ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PERN podpisał umowy na modernizację linii nalewczych
22.01.2020r. 18:34

PERN podpisał umowy z wykonawcami na modernizację linii nalewczych na terenie baz paliw w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej, Rejowcu i Kawicach - informuje "Biznes Alert".

Główne obszary, które PERN zamierza zmodernizować, to przebudowa stanowisk nalewczych, wyposażenie linii nalewczych w najnowsze moduły dozowania dodatków firmowych, a także wyposażenie ich w urządzenia do dozowania biokomponentów. Celem ma być poprawa komfortu kierowców i skrócenie czasu obsługi autocystern w bazach paliw. Umowy z wykonawcami zostały już podpisanie.

Modernizacja odbywa się w bazach paliw w Koluszkach, Nowej Wsi Wielkiej, Rejowcu i Kawicach. Pierwsze zmodernizowane stanowiska nalewcze trafią do eksploatacji jesienią tego roku. - Celem zmian jest także optymalizacja załadunków autocystern i poprawa bezpieczeństwa w bazach. Kierowcy będą mogli zatankować wszystkie produkty przy jednym stanowisku - tłumaczy PERN w komunikacie.

"Rozpoczęta właśnie modernizacja stanowisk nalewczych, przyczyni się do stworzenia stanowisk "multiproduktowych", co umożliwi kierowcy odebranie dowolnej kompozycji paliw oraz dodatków uszlachetniających przy jednym stanowisku, bez konieczności przejazdu cysterny na inną wyspę nalewczą" - podaje spółka.
PERN argumentuje, że zastosowanie tego rozwiązania skraca łączny czas załadunku o kilka minut i wpływa na skrócenie czasu oczekiwania kierowców przed bazą paliw.

"Realizacja zadań w ramach modernizacji i standaryzacji frontów autocysternowych, umożliwi również zwiększenie liczby wydań oleju napędowego z dodatkiem biokomponentów, co dla naszych klientów ma niezmierne znaczenie ze względu na konieczność spełnienia wskaźnika NCW" - powiedział, cytowany przez "Biznes Alert", Tomasz Doliasz, kierownik Działu Przygotowania i Paszportyzacji.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE