ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy przygotowują regulacje związane z emisją CO2 na odejście od węgla
23.01.2020r. 08:41

Niemcy chcą mieć pewność, że ich plan unieważnienia certyfikatów emisji wydanych dla elektrowni węglowych, które mają zostać zamknięte, nie narusza unijnego systemu handlu emisjami. Planują osiągnąć to korzystając z unijnego mechanizmu MSR, który wszedł w życie w ubiegłym roku w celu eliminowania nadwyżek zezwoleń z rynku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Propozycja rządu przewiduje również, że niemieckie ministerstwa finansów i gospodarki będą współpracować z co najmniej dwoma niezależnymi ośrodkami analitycznymi, aby ustalić, ile certyfikatów umieszczonych w rezerwie UE należy anulować.

Rząd kanclerz Angeli Merkel chce zamknąć wszystkie niemieckie elektrownie węglowe najpóźniej do 2038 roku, aby osiągnąć cel redukcji emisji gazów cieplarnianych do 55 proc. w porównaniu do roku 1990. Niemcy wydadzą wówczas mniej certyfikatów emisji dwutlenku węgla, aby mieć pewność, że wydobycie węgla nie zwiększy nadwyżki pozwoleń na emisję, które nagromadziły się w UE, co doprowadzi do niższych cen emisji dwutlenku węgla i słabszych zachęt do ograniczania emisji.
Niemcy mogą też wymuszać zamykanie elektrowni opalanych węglem kamiennym od 2027 roku, jeśli koncerny energetyczne nie podejmą przetargów kompensacyjnych, a ruch ten ma na celu wywieranie presji na zakłady energetyczne, aby zaakceptowały rekompensatę.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE