ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Pracownicze Plany Kapitałowe. Energa z lepszym wynikiem od krajowego
23.01.2020r. 10:14

48 proc. zatrudnionych w Grupie Energa zdecydowało w pierwszej turze PPK na dodatkową emeryturę. To dobry wynik w porównaniu do średniej krajowej, która wyniosła 39 proc.

Pierwsza tura Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) zakończyła się 12 listopada 2019 r. Jak podał Polski Fundusz Rozwoju na dodatkową emeryturę zdecydowało się odkładać 39 proc. z ok. 3 mln Polaków. Kolejne 2 proc. przystąpiło do Pracowniczych Programów Emerytalnych. W sumie, w ubiegłym roku aż 41 proc. uprawnionych zdecydowało się gromadzić środki finansowe na ekstra emeryturę.

- PPK to dobre rozwiązanie. Stwarza dodatkowe możliwości oszczędzania. A my w tym pomagamy - wyjaśnia Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA. - Gwarantujemy dofinasowanie każdemu zatrudnionemu, który zdecyduje się przystąpić do programu.

W pierwszej turze programu obowiązkiem utworzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych zostało objętych 15 pracodawców, którzy zatrudniali powyżej 250 osób. W Grupie Energa do PPK przystąpiło aż 2960 pracowników, czyli 48 proc. uprawnionych, co jest wynikiem znacznie lepszym od średniej krajowej.

Programem długotrwałego oszczędzania na emeryturę zostali objęci wszyscy pracownicy i współpracownicy do 55 lat, którzy podlegali obowiązkowym ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Do programu przystąpiło dobrowolnie też prawie 400 osób powyżej 55 roku życia.

Druga tura programu rozpoczęła się 1 stycznia 2020 r. Tym razem obowiązkiem utworzenia PPK zostało objętych kolejnych 10 spółek Grupy Energa, które na koniec czerwca ub. roku zatrudniały powyżej 50 pracowników. Umowy z instytucją finansową na prowadzenie programu w imieniu i na rzecz osób zatrudnionych powinny zostać zawarte do 12 maja br. Dane o tym, ile osób przystąpi do drugiej tury programu będą znane najprawdopodobniej pod koniec maja.

Obowiązek wprowadzenia PPK obejmie wszystkich pracodawców Grupy Energa do roku 2021.
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Ttt 24.01.2020r. 07:34
Jak na pracownikow spolki gieldowej, ktorej akcjce beda PPK kupowac , to jest duzo ??? 52 % wie jak jest... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE