ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Orlen rusza z kolejną edycją programu dla strażaków
23.01.2020r. 10:56

PKN Orlen i Fundacja Orlen przeznaczą kolejne 2 mln złotych na wsparcie państwowych i ochotniczych straży pożarnych w całej Polsce. Wnioski o dofinansowanie można składać do 16 marca br.

Udział w programie umożliwi jednostkom straży pożarnej zakup sprzętu niezbędnego w ich codziennej służbie. Może to być podstawowe wyposażenie, takie jak odzież, czy też specjalistyczny sprzęt - drony, kamery termowizyjne lub profesjonalne radiostacje. Fundacja Orlen wyróżni jednostki, które zaproponują spójny projekt działania. Przy ocenie wniosków będą brane pod uwagę przede wszystkim jakość koncepcji i potrzeba realizacji projektu. Dodatkowym kryterium będzie liczba realizowanych przez jednostkę wyjazdów.

Od lat konsekwentnie wspieramy strażaków. To dla PKN Orlen istotny element społecznej odpowiedzialności biznesu, bo w ten sposób dbamy o bezpieczeństwo nas wszystkich. Strażacy codziennie podejmują trud walki z niebezpiecznym żywiołami, nie oczekując nic w zamian. Wartości, którymi się kierują, są bliskie także nam, dlatego z satysfakcją pomagamy tej grupie zawodowej, przeznaczając kolejne środki finansowe w ramach programu Orlen dla Strażaków - powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

W Polsce działa czynnie aż 19 tys. jednostek straży pożarnej, do których należy blisko 800 tys. strażaków. Każda z nich, niezależenie od tego, czy specjalizuje się w ratownictwie wodnym, górskim, czy też drogowym, może złożyć wniosek o dofinansowanie zakupu sprzętu. Program Orlen dla Strażaków skierowany jest również do jednostek, które nie są zarejestrowane w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Wnioski o dofinansowanie należy składać do 16 marca br. za pośrednictwem strony fundacji: http://bit.ly/orlendlastrazakow

Program Orlen dla Strażaków jest konsekwentnie realizowanym działaniem w obszarze poprawy bezpieczeństwa. PKN Orlen przez 19 lat udzielił wsparcia za pośrednictwem Fundacji Orlen ponad 1500 jednostkom straży pożarnej w Polsce na kwotę 14 milionów złotych. Tylko w ciągu dwóch ostatnich lat na ten cel przeznaczono ponad 4 miliony złotych. Za otrzymane środki zakupiono sprzęt, który poprawił gotowość bojową jednostek i jednocześnie zwiększył bezpieczeństwo lokalnych społeczności. Obok pomocy systemowej członkowie tej formacji otrzymują od PKN Orlen codzienne wsparcie w postaci udziału w programie rabatowym, który upoważnia ich do zniżek przy zakupie paliwa na stacjach koncernu.
PKN Orlen

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE