ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezydent Duda spotkał się w Davos z sekretarzem generalnym OPEC
23.01.2020r. 11:01

Sytuacja na Bliskim Wschodzie oraz w Wenezueli i jej wpływ na rynek surowców energetycznych, a także "sprawiedliwa transformacja w polityce klimatycznej" były tematem spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem generalnym OPEC Mohammedem Sanusim Barkindo.

Prezydent Duda uczestniczy od wtorku w Światowym Forum Ekonomicznym (WEF); jest to już jego trzeci pobyt w Davos. W czwartek przed południem, trzeciego dnia wizyty, prezydent spotkał się m.in. z sekretarzem generalnym OPEC Barkindo.

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski, który towarzyszy głowie państwa podczas wizyty w Davos, poinformował PAP, że rozmowa dotyczyła sytuacji na Bliskim Wschodzie oraz w Wenezueli i jej wpływu na rynek surowców energetycznych. "Rozmówcy zgodzili się, że należy wzmóc wysiłki na rzecz deeskalacji napięcia i przede wszystkim utrzymania politycznej stabilności w państwach istotnych dla rynku ropy naftowej" - przekazał prezydencki minister.
Sekretarz generalny OPEC zapewnił Dudę o podejmowaniu wszystkich niezbędnych kroków dla zagwarantowania bezpieczeństwa dostaw oraz stabilności cen na rynku ropy naftowej.

Tematem rozmowy była także kwestia sprawiedliwej transformacji w polityce klimatycznej. Jak przekazał Szczerski, Barkindo podkreślił konieczność zachowania zrównoważonego rynku źródeł energii, który zachowuje różnorodność paliw i gwarantuje bezpieczeństwo energetyczne. "W jego opinii, zmiany klimatu nie są związane z konkretnymi źródłami energii, takimi jak węgiel czy ropa naftowa, ale z technologiami ich wykorzystania i o nich należy debatować" - przekazał szef gabinetu prezydenta RP.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE