ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Vestas dostał zamówienie na 20 turbin do projektu Janikowo
23.01.2020r. 15:21 23.01.2020r. 13:30

Vestas, duński producent turbin wiatrowych na skalę światową, zaopatrzy projekt elektrowni wiatrowej w Janikowie w modele typu 29 V100-2.0 MW - czytamy w BiznesAlert.pl.

Zamówienie jest realizowane na zlecenie duńskiego dewelopera Eurowind Energy A/S. Deweloper realizuje projekt budowy lądowej farmy wiatrowej w województwie kujawsko-pomorskim. Zamówienie dotyczy elektrowni wiatrowej, która jest realizowana w wyniku grudniowej aukcji OZE. Dla duńskiego producenta to już drugi projekt wygrany w aukcji OZE z 2019 roku.

Vestas ma dostarczyć do Polski 29 turbin typu V100-2.0MW oraz jedną typu V90-2.0. Pierwsze zostaną zainstalowane na 120-metrowych wieżach, drugie na stumetrowych. Pierwsze turbiny mają być dostarczone już w pierwszym kwartale 2021 roku. Uruchomienie pierwszych turbin przewidziane jest na czwarty kwartał 2021 roku.

- Projekt Janikowo jest kolejną oznaką odbicia się sektora wiatrowego w Polsce, natomiast firma Eurowind Energy A / S koncentruje się coraz bardziej w tym regionie - powiedział Jens Rasmussen, dyrektor generalny Eurowind Energy A/S. Przedstawiciel spółki poinformował, że jego firma w sumie wygrała 11 projektów, które dotyczą budowy elektrowni wiatrowych o łącznej mocy 152 MW.
Z kolei przedstawiciele Vestasa wskazali, że firma jest dumna z bycia partnerem Eurowind Energy A/S, przy budowie elektrowni wiatrowej w Janikowie. - Z niecierpliwością oczekujemy na zwiększenie ogólnego wzrostu produkcji energii odnawialnej w Polsce i wygenerowanie maksymalnej wartości, która będzie uzasadniać nasz biznes - skomentował Nils de Baar, dyrektor Vestas na Europę Północną i Środkową.

W komunikacie Vestasa czytamy, że w projekcie w Janikowie zastosowany został system SCADA Business VestasOnline, który umożliwia deweloperowi podgląd danych operacyjnych turbiny w czasie rzeczywistym, co przekłada się na dokładniejsze prognozowanie produkcji energii. Celem systemu jest optymalizacja pracy systemu.

Vestas jest obecnie największym producentem turbin wiatrowych na świecie. Duńczycy dostarczyli swoje produkty do 80 krajów, a łączna moc turbin wynosi 108 GW. Gigant zatrudnia obecnie 25 tysięcy pracowników na świecie.
Vestas/Eurowind Energy A , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: oko 23.01.2020r. 17:44
A w NASZYCH STOCZNIACH jak zapewniał premier D.T.miał powstać przemysł elektromaszynowy[ turbiny ,wierze ]
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 24-01-2020r. 08:00 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE