ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Niemcy planują wystawić na aukcję dodatkowe rekompensaty za wyłączenie 1 GW mocy węglowych
23.01.2020r. 13:38

Niemcy planują w przyszłym roku wystawić na aukcję dodatkowe rekompensaty za wyłączenie 1 GW mocy węglowych, aby zrekompensować uruchomienie elektrowni węglowej Datteln 4 firmy Uniper, która zostanie podłączona do sieci tego lata - informuje cytowany przez BiznesAlert.pl S&P Platts.

Agencja podaje, że planowane w tym roku zwiększenie pierwszej aukcji na 4 GW rekompensaty za zamknięcie mocy węglowych ograniczyłoby konkurencję na rynku ze względu na technicznie ograniczony potencjał krótkoterminowych zamknięć węgla. Rekompensaty za zamknięcie powinny być przyznawane tym, którzy zaoferują najniższy koszt ograniczenia emisji CO2. Niemiecki rząd zapowiedział, że po 2026 roku nie będą przyznawane żadne rekompensaty za odchodzenie od węgla. Zgodnie z projektem ustawy to niemiecki regulator energetyki Bundesnetzagentur ma przeprowadzać coroczne aukcje i określać dokładne kwoty, które zostaną przyznane.
Ministerstwo gospodarki i energii finalizuje ustawę o odejściu od węgla, aby ograniczyć moc węgla brunatnego i węgla kamiennego do 15 GW każdy do końca 2022 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
S&P Platts , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE