ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron oferuje narzędzia do oszczędzania energii i ciepła
23.01.2020r. 14:36

Tauron oferuje klientom biznesowym produkty, które pozwalają efektywniej zarządzać energią elektryczną i ciepłem. Ich wdrożenie pozwala obniżyć koszty działalności przedsiębiorstwa, a nawet może być dla firm źródłem dodatkowych przychodów.

- Produkty optymalizujące zużycie mediów energetycznych są dla nas szczególnie istotne. Pozwalają naszym klientom obniżyć koszty mediów nawet o 30 procent, a jednocześnie wpisują się w Zielony Zwrot Taurona. Strategia ta oznacza bowiem nie tylko inwestowanie w odnawialne źródła energii, ale również tworzenie narzędzi wspomagających racjonalne korzystanie z zasobów energetycznych - podkreśla Rafał Soja, prezes zarządu Tauron Sprzedaż.

W pakiecie, który Tauron oferuje klientom, znalazły się następujące rozwiązania: Zarządzanie Energią, Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa, Audyt Efektywności Energetycznej i Redukcja Mocy.

Zarządzanie Energią to rozwiązanie, które pomaga obniżyć zużycie ciepła i energii elektrycznej nawet o 30 procent. Produkt jest kierowany do zarządców hal widowiskowych, galerii handlowych i biurowców. Inteligentny system, oparty na nowoczesnej technologii, pozwala na bardziej efektywne zarządzanie układami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Algorytmy zarządzania zużyciem mediów energetycznych są przygotowywane indywidualnie dla każdego klienta.

Audyt Energetyczny Przedsiębiorstwa to z kolei narzędzie, które wskazuje obszary, gdzie kryją się możliwości poprawy efektywności. Dla dużych podmiotów taki audyt jest obowiązkowy co cztery lata.

Audyt Efektywności Energetycznej jest natomiast szczególnie przydatny dla firm, które za realizację przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną chcą uzyskać białe certyfikaty. W tym przypadku korzyść jest podwójna. Po pierwsze przedsiębiorstwo optymalizuje zużycie mediów energetycznych, po drugie uzyskuje dodatkowe przychody ze sprzedaży białych certyfikatów.

Źródłem finansowych korzyści dla klientów może być również produkt Redukcja Mocy. Rozwiązanie to polega na tym, że przedsiębiorstwo otrzymuje zapłatę za ograniczenie - w odpowiedzi na zapytanie Taurona - zużycia energii elektrycznej w określonym czasie. Szczegóły funkcjonowania tego mechanizmu określane są w dwustronnej umowie.

Skala korzyści związanych z wdrożeniem produktów Taurona, które optymalizują zużycie mediów energetycznych, zależy od charakteru prowadzonej działalności gospodarczej oraz specyfiki obiektu. Szczegóły wdrożenia tych produktów przedstawiają klientom doradcy. Informacje można również uzyskać po kontakcie ekspertami na stronie www.biznes.tauron.pl
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE