ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukrtransnafta ogłosiła, że udało się oczyścić ropociąg Przyjaźń z zanieczyszczonej ropy
23.01.2020r. 15:24

Ukrtransnafta, operator ukraińskiej części ropociągu Przyjaźń ogłosił, że udało się oczyścić jego część rurociągu z zanieczyszczonej chlorkami organicznymi ropy - czytamy w BiznesAlert.pl.

Firma poinformowała również, że otrzymała od rosyjskiego Transnieftu 4,3 mln euro rekompensaty z tytułu strat wynikających z procesu oczyszczania rur w okresie od maja 2019 roku do stycznia 2020 roku.

W komunikacie spółki czytamy, że wprowadzone zostały nowe metody i procedury sprawdzania jakości ropy płynącej z Rosji, tak aby kryzys, który miał miejsce od kwietnia do czerwca 2019 roku, nie powtórzył się.
Kryzys chlorkowy wybuchł, gdy Białoruś ogłosiła, że w jej systemie przesyłowym znalazła się zanieczyszczona ropa. Następnie zarówno Białorusini, jak i operatorzy ropociągu przyjaźń w Polsce, Ukrainie i na Słowacji wstrzymali tranzyt ropy. Dodatkowo, w czasie przerwy w dostawach rosyjskiego surowca, rafinerie m.in. PKN Orlen oraz Grupy Lotos były zmuszone do korzystania z rezerw komercyjnych oraz strategicznych.

Według Rosjan, winę za zanieczyszczenie ropociągu ponosi kilka prywatnych, niewielkich firm handlujących ropą, które kierowane chęcią ukrycia malwersacji, wpompowały do systemu dystrybucji ropę (w węźle Łopatino pod Samarą) nie nadającą się do przetworzenia w rafineriach - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ukrtransnafta , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE