ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Novatek zamierza zbudować kolejny terminal LNG na Arktyce
23.01.2020r. 15:27

Rosyjski prywatny koncern gazowy Novatek, do 2022 roku zamierza podjąć decyzje o budowie kolejnego, trzeciego swojego terminala eksportowego LNG - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes spółki Leonid Michelson podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Decyzja o budowie Arctic LNG-1 ma zostać podjęta jeszcze przed oddaniem do komercyjnego użytku pierwszego etapu terminala LNG Arctic-2 - wskazał szef Novateku.

Według planów, Arctic LNG-1 ma mieć zdolność skraplania na poziomie 20 mln ton rocznie. Projekt Arctic LNG-2 ma mieć zdolność produkcyjną wynoszącą 19,8 mln ton rocznie. Przedsięwzięcie realizowane jest przy udziale chińskich CNOOC i CNPC, francuskiego Totala, które mają po 10 procent udziałów, oraz japońskich koncernów Mitsui i Jogmec, posiadających po 5 procent. Novatek jako lider projektu ma 60 procent udziałów. Oddanie pierwszego etapu projektu Arctic LNG-2 planowane jest na przełomie 2022 i 2023 roku.
Obecnie w Rosji pracują dwa terminale LNG: Sachalin-2 o zdolności produkcyjnej LNG na poziomie 10 mln ton rocznie, w którym liderem konsorcjum jest Gazprom, oraz Jamał LNG o nominalnym wolumenie produkcji wynoszącym 19 mln ton. Głównym udziałowcem w tym projekcie jest Novatek - przypomina BiznesAlert.pl.
Finanz , BiznesAlert
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE