ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Lagarde: niepodejmowanie walki ze zmianami klimatu jest niebezpieczne
23.01.2020r. 17:27

Christine Lagarde, nowa szefowa Europejskiego Banku Centralnego (EBC), powiedziała w czwartek, że "nierobienie niczego w sprawie zmian klimatu jest niebezpieczne". Zapewniła, że kwestia ochrony środowiska będzie uwzględniona w strategii EBC.

Lagarde obiecała, że EBC zorganizuje debatę na temat tego, jakie miejsce może zająć walka z ociepleniem klimatycznym w przyszłej strategii EBC, i dodała, że błędem byłoby nie podjąć takich kroków.

Według analityków finansowych EBC może wywrzeć korzystny wpływ na zielone inwestycje w Unii Europejskiej, decydując się na zakup prywatnych i rządowych obligacji finansujących przedsięwzięcia korzystne dla środowiska.
Jak zapowiada AFP, temat ten może wywołać spory wśród zarządców EBC, ponieważ podejmowaniu takich kroków przeciwny jest szef Bundesbanku, czyli banku centralnego Niemiec, Jens Weidmann.

"Powinniśmy przynajmniej zbadać obszary", w których EBC może działać na rzecz klimatu - podkreśliła Lagarde.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: max 24.01.2020r. 09:52
Następna zindoktrynowana na świeczniku...... Ale w sumie ma trochę racji : nie należy walczyć z ociepleniem bo to nic... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE