ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kwieciński: PGNiG nie wyklucza w paroletniej perspektywie przejęć w Polsce i w regionie
24.01.2020r. 12:13

PGNiG nie wyklucza w paroletniej perspektywie przejęć w Polsce i w regionie - poinformował prezes PGNiG Jerzy Kwieciński podczas piątkowej konferencji prasowej.

"Chcemy budować czempiona nie tylko w skali krajowej, ale również światowej. Jesteśmy szóstym największym podmiotem w regionie, stąd jesteśmy otwarci na współpracę nie tylko z podmiotami polskimi, ale i w regionie" - powiedział Kwieciński.

"W perspektywie paroletniej jesteśmy otwarci na przejęcia zarówno w Polsce, jak i w regionie" - dodał.

Kwieciński ocenia, że PGNiG ma możliwości zwiększania inwestycji i pozyskiwania zewnętrznego finansowania.

"Chociaż trzeba pamiętać, że w Europie gaz przestaje być uważany za czystą energię. Stąd też nasza chęć pójścia w kierunku zielonej energii" - powiedział Kwieciński.
Jak powiedziała prezes PGNiG jest zainteresowany współpracą z innymi podmiotami i ewentualnymi przejęciami przede wszystkim w branży energetycznej.

"Chcemy współpracować z dużymi podmiotami Skarbu Państwa, w tym zwłaszcza z podmiotami z naszej branży paliwowej, czyli PKN Orlen i Lotosem. Będziemy szukać potencjalnych synergii" - powiedział Kwieciński podczas piątkowej konferencji prasowej.

"Jesteśmy zainteresowani współpracą w różnej formie, zarówno wspólnymi przedsięwzięciami, tworzeniem spółek celowych, jak i przejęciami. W pierwszym rzędzie interesuje nas branża energetyczna" - dodał.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: wujo 24.01.2020r. 14:43
"Jesteśmy zainteresowani współpracą w różnej formie, zarówno wspólnymi przedsięwzięciami, tworzeniem spółek... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 03-02-2020r. 00:10 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE