ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W Danii rozpoczęła się budowa tłoczni gazu, która będzie elementem lądowej infrastruktury Baltic Pipe
24.01.2020r. 12:46

Na początku roku w Danii rozpoczęły się prace budowlane lądowego odcinka gazociągu Baltic Pipe. Ma on przebiegać przez terytorium Danii, od Morza Północnego do Morza Bałtyckiego. Jego długość na terenie Danii to 210 km. Prace zostały rozpoczęte w miejscowości Everdrup, gdzie ma znajdować się tłocznia gazu - czytamy w BiznesAlert.pl.

Budowa gazociągu na wyspie Zelandia wiąże się jednak z przejściem gazociągu przez posesje rolników i hodowców owiec, których część musi zmienić miejsce zamieszkania.

- Nie ma lokalizacji, która byłyby idealna. Wytyczona przez nas trasa budzi najmniejsze wątpliwości. Niestety część mieszkańców musiała opuścić swoje domy - powiedziała Soren Juul Larsen, kierownik projektu Baltic Pipe w Energinet (duński operator sieci przesyłowej).
Celem projektu Baltic Pipe jest stworzenie nowego korytarza dostaw na europejskim rynku gazu. Nowy gazociąg połączy norweską sieć gazową na Morzu Północnym, z duńską i polską siecią przesyłową gazu. Trasa gazociągu na Morzu Bałtyckim, rekomendowana w ubiegłym roku, liczy ok. 275 km, przebiega przez duńskie i polskie obszary morskie oraz przez szwedzką wyłączną strefę ekonomiczną (na odcinku ok. 80 km) - przypomina BiznesAlert.pl.
tv2east.dk , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE