ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron uczy najmłodszych o elektromobilności
24.01.2020r. 13:54

Tauron zaprasza najmłodszych do zagrania w nową grę edukacyjną o elektromobilności "Mistrz e-auta". Dzieci mogą wypróbować w niej swoje umiejętności w roli kierowcy samochodu elektrycznego. Grę, przygotowaną w ramach programu "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka", można znaleźć na platformie edukacyjnej edukacja.bezpieczniki.tauron.pl.

W grze "Mistrz e-auta" dzieci mogą wcielić się w kierowcę pojazdu elektrycznego i poćwiczyć reagowanie na różne sytuacje drogowe. Elektryczne auto można zasilić na stacji ładowania; zadaniem gracza jest również zbieranie baterii, które dodadzą pojazdowi energii.

- Celem tej gry jest przybliżenie najmłodszym tematu elektromobilności. Niskoemisyjny transport jest przyszłością motoryzacji, a w każdym większym mieście w Polsce planuje się kolejne lokalizacje stacji do ich ładowania. Nawet najmłodsze dzieci słyszą już o autach elektrycznych, a teraz, dzięki naszej grze, dowiedzą się na ten temat więcej - mówi Ewa Groń, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja.

Na platformie jest już siedemnaście gier dla najmłodszych, które uczą przez zabawę. Można w nich na przykład wcielić się w rolę energetyka, który musi dotrzeć do wioski, by naprawić zerwane linie i dostarczyć mieszkańcom prąd; w innej - należy zbudować największy słup linii wysokiego napięcia lub obwód elektryczny. Wszystkie gry zostały podzielone na moduły wiekowe, dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci.

Stawiamy na edukację

Program "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" od siedmiu lat udowadnia, że o elektryczności można mówić ciekawie, a nauka może stać się zabawą. Platforma e-learningowa poświęcona programowi ma już ponad 61 tys. zarejestrowanych użytkowników. Rejestracja na platformie jest bezpłatna i dostępna dla szkół podstawowych w całej Polsce. Na platformie obecnie jest zarejestrowanych ok. 230 szkół i ponad 1600 nauczycieli. Platforma ma również część dedykowaną dla rodziców.

Filmy edukacyjne "Bezpieczników" mają na kanale YouTube już ponad 2,3 mln odsłon, jest to dowód, że trafiają w potrzeby uczniów i nauczycieli.

Najważniejszą częścią platformy są materiały edukacyjne do wykorzystania przez nauczycieli podczas lekcji o elektryczności. Dlatego filarem platformy są gotowe scenariusze dwunastu interaktywnych lekcji, opracowane dla szkół w podziale na poszczególne grupy wiekowe. Scenariusze wprowadzają nowy sposób nauki, są pełne doświadczeń, zabaw, rysunków i quizów. Zostały również wzbogacone o filmy ułatwiające zrozumienie opisywanych w nich zjawisk. Dodatkowo filmy są dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

Tauron Dystrybucja włącza się w kształcenie najmłodszych również poprzez organizowanie w ciągu całego roku spotkań i wydarzeń z udziałem dzieci, gdzie odbywają się pokazy i zajęcia edukacyjne. W ubiegłym roku w różnych lokalizacjach odbyło się 18 takich spotkań, a uczestniczyło w nich ponad 15 tysięcy osób.

Program edukacyjny "Bezpieczniki Taurona. Włącz dla dobra dziecka" realizowany jest przez spółkę Tauron Dystrybucja od 2013 roku, przekazując wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z prądu.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE