ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Straż Miejska kontroluje w Radomiu stan powietrza za pomocą drona
24.01.2020r. 17:09

Straż Miejska w Radomiu rozpoczęła kontrole stanu powietrza przy użyciu drona wyposażonego w specjalistyczną aparaturę. Urządzenie pobiera próbki dymu wydobywającego się z komina, dzięki czemu możliwe jest wykrycie przypadków spalania w piecach np. odpadów.

Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Radomiu Grzegorz Sambor zapowiedział w piątek, że kontrole przy użyciu drona będą prowadzone codziennie. "Będziemy m.in. szczegółowo sprawdzać mapy Airly, które pokazują nam, gdzie w mieście występują największe zanieczyszczenia powietrza" - poinformował Sambor.

Dodał, że w przypadku, gdy dron wykryje nieprawidłowości, automatycznie strażnicy przystępują do kontroli. Patrol Straży Miejskiej jest wyposażony w przyrządy potrzebne do zbadania paleniska w konkretnym budynku. "Sprawdzamy, czym było palone w piecu. Jeśli mamy jakieś wątpliwości, pobieramy próbki popiołu, które potem przesyłamy do specjalistycznego badania" - zaznaczył Sambor.

Za spalanie w palenisku odpadów i substancji szkodliwych grozi mandat w wysokości 500 zł.
Prezydent Radomia Radosław Witkowski powiedział, że liczy na to, iż dron będzie stanowił istotny element walki o czyste powietrze w mieście. "Mam nadzieję, że urządzenie to rzadziej wykorzystywane będzie jako narzędzie do karania mieszkańców Radomia, a bardziej będzie uwrażliwiał mieszkańców i mobilizował do tego, by korzystać z paliw wyższej jakości" - stwierdził Witkowski.

Dron wraz z całym wyposażeniem kosztował ok. 100 tys. zł.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE