ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Francja chce zwiększyć moce swojej morskiej energetyki wiatrowej
27.01.2020r. 06:28

W przyszłości Francja chce zwiększyć swoje moce zainstalowane w morskiej energetyce wiatrowej. Wieloletni Plan Energetyczny (PPE) przewiduje, że wzrosną one z 6 do 8,75 GW do 2028 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.

Wskazany wyżej plan jest obecnie poddawany konsultacjom społecznym. Według projektu zmian do 2023 roku, Francja chce osiągnąć 2,4 GW mocy zainstalowanych w sektorze morskiej energetyki wiatrowej (MEW). W planie jest przeprowadzenie aukcji OZE na 250 MW mocy na Morzu Śródziemnym, które pojawią się w pływających instalacjach wiatrowych. Wspomniane aukcje mają zostać zrealizowane w 2022 roku. Do tego czasu planuje się także przeprowadzenie ogólnej aukcji OZE, która będzie dotyczyć 500 MW-1 GW mocy wiatrowych. Kolejne aukcje są przewidziane na lata 2024-20028. Francuzi optymistycznie patrzą na aukcje OZE, bazując na zaskakujących wynikach aukcji morskiej farmy wiatrowej Dunkierka, w której cena energii elektrycznej została zakontraktowana na 44 euro/1 MWh.

Branża zareagowała na plan z lekkim niezadowoleniem. Sektor morskiej energetyki wiatrowej wskazuje, że Francja ma zdecydowanie większy potencjał rozwoju tych instalacji na morzach. Francuskie stowarzyszenie energetyki wiatrowej wskazało, że rząd ma zdecydowanie zbyt małe ambicje rozwoju OZE. Według francuskiej agencji ds. środowiska i energii Ademe, potencjał morskich farm wiatrowych we Francji może sięgnąć 90 GW w sektorze wiatrowym (stałe fundamenty morskie) oraz 155 GW w sektorze pływających farm.
Do 2030 roku Francja planuje pokryć zapotrzebowanie na energię w 30 procentach z pomocą OZE. Wieloletni plan jest postrzegany jako środek do osiągnięcia celu Francji, którym jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych o 40 procent do 2030 roku. W porównaniu do poziomów z 1990 roku, Francji łatwiej jest dziś osiągnąć te cele, gdyż miks energetyczny jest oparty w 70 procentach na energetyce jądrowej.
Offshorewind.biz/rechargenews.com , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE