ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Plany wycofania przez Niemcy elektrowni węglowych stanowią zagrożenie dla lokalnych spółek
27.01.2020r. 08:39

Niemiecka firma spółka VKU podała, że rządowe plany wycofania elektrowni opalanych węglem kamiennym w nadchodzących latach w ramach działań klimatycznych stanowią zagrożenie dla dochodów jej członków. VKU reprezentuje interesariuszy około 4 GW wytwarzania energii wytwarzanej z importowanego węgla kamiennego - czytamy w BiznesAlert.pl.

Plany rządu federalnego pociągają za sobą przymusowe zamknięcie jednostek węgla kamiennego po 2027 roku, jeśli właściciele nie wykorzystają okazji do konkurowania w przetargach kompensacyjnych, które odbędą się w latach 2024-2026. Rząd chce, aby aukcje te towarzyszyły szerszemu programowi, który ma zostać przyjęty w przyszłym tygodniu, który dotyczy powiązanego przemysłu wydobycia i spalania węgla brunatnego, przy czym cała działalność węglowa kończy się najpóźniej do 2038 roku. Duże koncerny energetyczne, w tym RWE i Uniper, które również są operatorami elektrowni na węgiel kamienny, skorzystają z częściowego finansowania przez państwo rekompensat w ramach umowy.
Jednak małe firmy, dla których udziały w elektrowniach węgla kamiennego mogą mocno obciążać budżety na lokalne usługi, mogą liczyć się z możliwymi stratami sięgającymi setek milionów euro w indywidualnych przypadkach. Gminy z południowych Niemiec były szczególnie zaniepokojone, ponieważ regulator energii często zabrania zamykania elektrowni, co wykluczałoby właścicieli z konkurowania na aukcjach w tym regionie. Wynika to z faktu, że rozbudowa nowych linii energetycznych jest opóźniona, co oznacza, że nie ma wystarczającej przepustowości transportowej dla alternatywnej zielonej energii - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE