ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

SPD i CDU spierają się o ustawę odległościową i budowę nowych turbin w Niemczech
27.01.2020r. 11:07

W Niemczech wprowadzona została ustawa zakazująca stawiania nowych turbin wiatrowych w promieniu jednego kilometra od budynków mieszkalnych, przez co stanęła ekspansja tego źródła energii. W związku z tym doszło też do tarć w rządzie - federalna minister środowiska Svenja Schulze (SPD) obwinia o to ministra gospodarki Petera Altmaiera (CDU) - czytamy w BiznesAlert.pl.

W sporze o ustawę odległościową federalna minister środowiska Svenja Schulze bezpośrednio zaatakowała swojego kolegę z rządu, Petera Altmaiera. W wywiadzie dla Neue Osnabrücker Zeitung powiedziała ona, że Altmaier jest odpowiedzialny za fakt, że rozwój energetyki wiatrowej "utknął w martwym punkcie". - To, że on tak długo debatował, przyczyniło się do niepewności na rynku i kosztowało dużo czasu. Nie może tak być dalej - mówiła.

W najbliższy czwartek przedstawiciele rządu federalnego i władz lokalnych spotkają się w urzędzie kanclerskim, aby omówić transformację energetyczną w Niemczech, a przede wszystkim rozwój energetyki wiatrowej. Liczba nowych turbin wiatrowych znacznie spadła w ciągu ostatnich miesięcy. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 roku w sieci pojawiło się tylko 150 nowych wiatraków. Głównymi przyczynami powolnej ekspansji są długie procedury zatwierdzania, brak miejsca i procesy sądowe od obywateli.
Schulze ostrzegła CDU, a w szczególności Petera Altmaiera, przed dalszym blokowaniem energetyki wiatrowej. Według minister środowiska szybsza ekspansja energetyki wiatrowej może się powieść tylko wtedy, kiedy będzie na to wystarczająco dużo miejsca. - Byłoby miło, gdyby wszyscy w CDU to w końcu zrozumieli - powiedziała.

Schulze zwróciła się zatem do ministra gospodarki o zmianę ustawy o odnawialnych źródłach energii. Zgodnie z tą ustawą nowe turbiny wiatrowe i rozszerzenia istniejących systemów muszą znajdować się co najmniej 1000 metrów od obszarów mieszkalnych. Odnosi się to już do niewielkich osiedli składających się z pięciu lub więcej domów - ku niezadowoleniu ekologów i samej minister środowiska - czytamy w BiznesAlert.pl.
Die Zeit , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE