ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceminister Gryglas: potencjał projektów farm wiatrowych na lądzie szacowany na ok. 800 MW
27.01.2020r. 11:26

Potencjał przygotowywanych projektów farm wiatrowych na lądzie szacowany jest na kolejne ok. 800 MW - poinformował wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.

"Jeśli chodzi o wiatr na lądzie, to potencjał przygotowanych projektów oceniamy na 800 MW. Taki będzie zakres dwóch rund aukcji, które planujemy na bieżący rok. Wierzymy, że wszyscy inwestorzy będą mieć szansę na udział w aukcjach" - powiedział Gryglas podczas kongresu Powerpol.

W rozmowie z dziennikarzami wiceminister wyjaśnił, że na 800 MW szacowane są projekty wiatrowe, które już są w przygotowaniu. Jego zdaniem w przyszłości jest jeszcze miejsce na kolejne projekty.

Gryglas poinformował, że w tegorocznych aukcjach OZE dla fotowoltaiki przeznaczone będzie 1,5 GW.
Wiceminister powiedział, że planowane jest, by aukcje były powtarzane w tych samych koszykach, tak aby inwestorzy mieli szanse wzięcia udziału w kolejnej aukcji.

Pytany, czy planowane są zmiany w tzw. ustawie odległościowej i odejście od zasady "10 H", odpowiedział: "Minister rozwoju pracuje nad nową regulacją w tym zakresie, zmierzającą w kierunku większej liberalizacji, ale ja bym był ostrożny w tym zakresie".

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE