ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Laureaci konkursu na zieloną transformację miast
27.01.2020r. 21:05

Realizowany przez Fundację Veolia Polska oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa program edukacyjny "Ciepło dla Miast", przez ponad 3 miesiące umożliwiał mieszkańcom Poznania i Warszawy aktywne uczestnictwo w kształtowaniu swojego otoczenia oraz przedstawienie własnych pomysłów na zrównoważony rozwój ich miast.

Program był również znakomitą okazją, by dowiedzieć się jak można tworzyć bardziej zieloną i przyjazną mieszkańcom przestrzeń, a dzięki wykorzystaniu innowacyjnego narzędzia Ecocraft-ekologicznej odsłony słynnej gry Minecraft, dawał również możliwość samodzielnego projektowania rozwiązań, odpowiadających na współczesne wyzwania klimatyczne.

Kluczowym elementem programu był konkurs "Zbuduj zielone miasto w Ecocraft", który umożliwiał przedstawienie swoich pomysłów szerokiej publiczności.

W wirtualnym odpowiedniku fragmentów Poznania i Warszawy, uczestnicy programu projektowali wymarzoną, zrównoważoną, odporną na zmiany klimatu miejską przestrzeń. Organizatorzy, we współpracy z Urzędami Miast, wybrali w każdym mieście trzy obszary konkursowe, w których najmocniej odczuwalne są negatywne skutki zmian klimatycznych oraz spadek jakości środowiska. W Poznaniu były to tereny wokół Szkoły Podstawowej nr 25 lub Szkoły Podstawowej nr 82 oraz Stare Zoo, a w Warszawie - fragmenty dzielnic Ursus, Ochota oraz Śródmieście.

Zgłoszone do konkursu propozycje, odpowiadały na realne zidentyfikowane w danej aglomeracji problemy jak np. miejska wyspa ciepła. Najciekawsze rozwiązania zostały poddane głosowaniu internautów, a następnie ocenione przez Komisje Konkursowe, które oprócz opinii publiczności brały pod uwagę: atrakcyjność wizualną/architektoniczną projektu, funkcjonalność i użyteczność zaproponowanych zmian oraz możliwość wdrożenia danego rozwiązania w świecie rzeczywistym. Autorzy wyróżnionych projektów otrzymali nagrody finansowe nawet do 1500 zł.

Wyniki konkursu - Warszawa

Wyniki konkursu - Poznań

Dzięki partycypacji mieszkańców udało się zbudować Zielony Poznań oraz Zieloną Warszawę w świecie wirtualnym, a dzięki ścisłej współpracy z Urzędami Miast, już niedługo niektóre z pomysłów przedstawionych w Ecocraft, mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Zwycięska praca w kategorii poniżej 18 lat, opracowana dla obszaru Szkoły Podstawowej nr 82 z Oddziałami Integracyjnymi w Poznaniu


Zwycięska praca w kategorii 18+, opracowana dla obszaru Starego ZOO w Poznaniu


Zwycięska praca w kategorii do 16 lat, dla fragmentu dzielnicy Ochota w Warszawie
Veolia

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE