ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

EDF i jego dostawcy muszą usprawnić czynności konserwacyjne w reaktorach jądrowych
28.01.2020r. 09:02

Francuska agencja ds. bezpieczeństwa jądrowego poinformowała, że EDF i jego dostawcy muszą usprawnić czynności konserwacyjne w reaktorach jądrowych i lepiej gospodarować odpadami - czytamy w BiznesAlert.pl.

Seria incydentów związanych z produkcją lub instalacją sprzętu EDF potwierdza słuszność ostrzeżenia. Francuski gigant nuklearny ma problemy z przedłużeniem żywotności starzejących się reaktorów i budową nowych. To skłoniło firmę do ogłoszenia planu działania na rzecz modernizacji efektywności przemysłu.

- Istnieje potrzeba wzmocnienia umiejętności i eliminacji nieostrożności wśród niektórych graczy w branży. Brakuje rygorystycznego nadzoru nad bezpieczeństwem - powiedział Bernard Doroszczuk, prezes ASN (Autorite de Surete Nucleaire). - Nadal trwają dyskusje na temat poprawy bezpieczeństwa - przyznała komisarz Sylvie Cadet-Mercier.
- Plany zmierzają we właściwym kierunku. Ich założenia powinny zostać bezzwłocznie wdrożone do pracy przy eksploatowanych obiektach - dodał Doroszczuk. Powiedział, że pod koniec tego roku ASN przedstawi wnioski o przedłużenie okresu użytkowania 32 z 34 reaktorów EDF o ponad 40 lat.

Jeśli chodzi o planowane zamknięcie dwóch reaktorów EDF w Fessenheim, przewodniczący organu nadzorczego pochwalił prace przygotowawcze miejscowego personelu i powiedział, że centralne kierownictwo firmy może podjąć skuteczniejsze działania. Powiedział, że dekret rządowy o faktycznym rozpoczęciu demontażu może pojawić się za około pięć lat - czytamy w BiznesAlert.pl.
Bloomberg , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE