ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Znicz olimpijski w Tokio ma być opalany wodorem
28.01.2020r. 10:27

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w tym roku w Tokio, poinformowali, że po raz pierwszy w historii znicz olimpijski zapłonie wodorem. Przy okazji największej sportowej imprezy na świecie władze Tokio chcą promować świadomość ekologiczną w Japonii i poza nią. Efektem spalania wodoru są nie gazy cieplarniane, tylko woda - czytamy w BiznesAlert.pl.

Organizatorzy Olimpiady chcą zrównoważyć wszystkie emisje dwutlenku węgla generowane podczas igrzysk. Wodór zostanie wykorzystany jako źródło ognia olimpijskiego podczas podróży przez prefektury Fukushima i Aichi, a także przez części Tokio. - Podczas przygotowań do Igrzysk Tokio 2020 konsekwentnie promowane było oszczędzanie energii i wykorzystanie energii odnawialnej w celu osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla - oświadczyli organizatorzy.

Podczas Igrzysk Olimpijskich, które potrwają od 24 lipca do 9 sierpnia, będzie używanych też około 500 pojazdów napędzanych wodorem. Inne inicjatywy mające na celu ograniczenie wpływu Igrzysk na środowisko to łóżka wykonane z tektury nadającej się do recyklingu w wiosce olimpijskiej, medale olimpijskie z recyklingu elektroniki użytkowej oraz same pochodnie wykonane z odpadów aluminiowych.
Sztafeta z pochodniami rozpoczyna się w Fukushimie 26 marca i odwiedzi wszystkie 47 prefektur Japonii przed ceremonią otwarcia 24 lipca.

Tradycja odpalania zniczów olimpijskich sięga czasów starożytnej Grecji, a ogień miał symbolizować prawdę, czystość i wiedzę. Do tradycji tej powrócono dopiero igrzysk w 1928 roku w Amsterdamie, choć odpaleniu znicza nie towarzyszyła żadna ceremonia; pierwsze uroczyste odpalenie ognia olimpijskiego miało miejsce w 1936 roku w Berlinie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Ttt 28.01.2020r. 14:09
a na zimowych mlodzierzowych igrzyskach Lausanne (Szwajcaria ) 2020 bedzie ogien z pellet drzewnego
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Pawel 29.01.2020r. 10:52
Ciekawe skąd wodór. Pewnie z gazu ziemnego. Czyli emisja CO2 tak czy siak będzie i to jest obłuda całej... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE