ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ministrowie obserwują postęp prac na budowie Hinkley Point C
28.01.2020r. 12:35

Ministrowie z brytyjskiego Departamentu ds. Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS) odwiedzili 23 stycznia Hinkley Point C (HPC), aby ocenić postępy na budowie nowej elektrowni jądrowej. HPC zlokalizowana w Somerset w Anglii, będzie pierwszą elektrownią jądrową, która zostanie zbudowana w Wielkiej Brytanii od prawie 20 lat i zapewni około 7% energii elektrycznej kraju.

W ramach umowy podpisanej w październiku 2015 r. chiński koncern jądrowy China General Nuclear (CGN) objął 33,5% udziałów w projekcie realizowanym przez EDF Energy budowy dwóch europejskich reaktorów ciśnieniowych (EPR) zaprojektowanych przez francuską Arevę. W planach jest prawie identyczny obiekt Sizewell C w Suffolk, i EDF Energy twierdzi, że dzięki powieleniu projektu EPR w Wielkiej Brytanii, można będzie go zbudować i sfinansować przy niższych kosztach ponoszonych przez konsumentów.

Kwasi Kwarteng, minister biznesu, energii i czystego wzrostu oraz Nadhim Zahawi, minister biznesu i przemysłu, spotkali się z niektórymi z 500 uczniów zatrudnionych w ramach projektu i zobaczyli ogromną skalę budowy w Somerset. Obecnie trwają nadziemne prace w bloku nr 1, a kolejnym ważnym etapem projektu jest ukończenie fundamentu (basemat) dla reaktora bloku nr 2, planowane na czerwiec bieżącego roku.

"Dzisiejsza wizyta była nieocenioną okazją, aby zobaczyć, jak postępuje budowa tego ogromnego i ważnego projektu. Hinkley Point C zapewni czystą energię dla prawie sześciu milionów domów, a także tysięcy miejsc pracy, i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć dalsze postępy w nadchodzących miesiącach i latach" - powiedział minister Zahawi. Plany zakładają uruchomienie pierwszego bloku pod koniec roku 2025.
Ministrowie odwiedzili także elektrownię Hinkley Point B, która w ubiegłym tygodniu pobiła nowy rekord produkcji niskoemisyjnej energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii, przekraczając 300 TWh - ilość wystarczającą do ciągłego zasilania każdego domu w Wielkiej Brytanii przez trzy lata. Pozwoliło to uniknąć emisji 105 milionów ton CO2.

Złożyli również wizytę w National College for Nuclear w pobliskim Cannington, jedną z wielu inicjatyw mających na celu podniesienie umiejętności w Wielkiej Brytanii. Obejmuje to miedzy innymi otwarcie krajowego centrum spawalniczego w Bridgwater College, które ma nastąpić w pierwszej połowie 2020 r., przekazał rzecznik EDF Energy.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE