ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wiceprezes Gazpromu jest przekonana że Rosja może sama dokończyć budowę Nord Stream 2
28.01.2020r. 15:16

Wiceprezes Gazpromu Elena Burmistrowa powiedziała, że budowa gazociągu Nord Stream 2 zostanie ukończona przez rosyjskie spółki. Według niej projekt jest już zbudowany w prawie 94 procentach - czytamy w BiznesAlert.pl.

- W 2019 roku wyeksportowaliśmy 199,3 miliarda metrów sześciennych (w tym 382 miliony metrów sześciennych do Chin) do krajów spoza Wspólnoty Niepodległych Państw. Jest to nieco mniej niż w rekordowym 2018 roku, ale więcej niż w 2017 roku. W średnim okresie spodziewamy się, że dostawy pozostaną na poziomie z poprzednich lat, skorygowane o warunki pogodowe - dodała Burmistrova.

Jedną z opcji ukończenia gazociągu są rosyjskie zdolności. W 2015 roku Gazprom kupił uniwersalny statek budowlany Akademik Chersky. Teraz przechodzi modernizację na dużą skalę. To właśnie ta jednostka miałaby zostać wykorzystana do budowy kontrowersyjnego gazociągu.
W grudniu 2019 roku prezes spółki Nord Stream 2 AGJens Müller powiedział rosyjskim mediom, że budowa gazociągu Nord Stream 2 została zakończona w 93,5 procenta. 20 grudnia prezydent USA Donald Trump podpisał budżet obronny kraju, który przewiduje nałożenie sankcji na rosyjskie gazociągi Nord Stream 2 i Turkish Stream. Statki, które układają rury dla tych rurociągów, a także obywatele zaangażowani w eksploatację tych statków, mieliby zostać ukarani. Następnie szwajcarska firma Allseas, której statki układały rury wzdłuż dna Bałtyku dla gazociągu Nord Stream 2, oficjalnie ogłosiła zawieszenie prac. Niemcy oświadczyły, że amerykańskie sankcje nie zatrzymają prac nad Nord Stream 2, a jedynie je opóźnią - czytamy w BiznesAlert.pl.
ePravda , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE