ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister energetyki Bułgarii: do końca roku znacząco ograniczymy import gazu z Rosji
28.01.2020r. 19:08

Bułgaria do końca bieżącego roku znacząco ograniczy import rosyjskiego gazu ziemnego - poinformowała minister energetyki Temenużka Petkowa we wtorek podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych.

"Kierunek dostaw gazu ziemnego do Bułgarii znacząco się zmieni i udział rosyjskiego surowca spadnie z obecnych 85 proc. do około 50 proc." - zapowiedziała Petkowa, cytowana w komunikacie resortu energetyki.

Minister przypomniała, że import rosyjskiego gazu wynosi ok. 3 mld m sześć. rocznie, podczas gdy w przyszłości około połowa tej ilości będzie pochodzić z Azerbejdżanu, a z USA Bułgaria będzie sprowadzać skroplony gaz ziemny. Przypomniała, że jej kraj otrzymał pierwsze dostawy amerykańskiego gazu poprzez Grecję w marcu 2019 r.

Dostawy z Azerbejdżanu będą transportowane przez budowany obecnie interkonektor Komotini-Stara Zagora, mający połączyć systemy gazociągowe obu państw. Budowa rozpoczęła się w maju 2019 r. i ma się zakończyć w drugiej połowie br.
Od nowego roku Bułgaria otrzymuje rosyjski gaz nie Gazociągiem Transbałkańskim przez Ukrainę, Mołdawię i Rumunię, a z Turcji, gazociągiem Turecki Potok pod Morzem Czarnym.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE