ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE Ventures inwestuje w Prodio
28.01.2020r. 22:31

Prodio, to narzędzie do sprawnego zarządzania małymi przedsiębiorstwami produkcyjno-usługowymi. Jest to nowa inwestycja SpeedUp Energy Innovation powered by PGE Ventures - czytamy w "Biznes Alert".

"Inwestycja w Prodio odpowiada założeniom i strategii inwestycyjnej jakie wypracowaliśmy na etapie tworzenia funduszu SEI. Jako inwestor i współtwórca tego funduszu, liczymy że pozyskany przez spółkę kapitał umożliwi jej ekspansję na zagranicznych rynkach i pozwoli udoskonalić rozwijany przez spółkę system. Narzędzie Prodio służące do optymalizacji procesów produkcyjnych może istotnie poprawić wskaźniki związane z wydajnością produkcji oraz zapewnić efektywny nadzór nad zasobami ludzkimi odpowiedzialnymi za poszczególne procesy. Narzędzia tego typu są pożądane w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Będziemy obserwować rozwój spółki analizując jednocześnie szanse i możliwości wsparcia spółki również w obszarze pozafinansowym" - mówi, cytowany przez "Biznes Alert", Piotr Woliński, wiceprezes PGE Ventures.

Prodio zostało stworzone dla zarządzających małymi firmami produkcyjno-usługowymi, zatrudniającymi od 10 do 20 pracowników. Te podmioty stanowią obecnie 80 proc. klientów Prodio.

"Wśród naszych celów inwestycyjnych szukamy projektów które wspomagają cyfrową transformację przemysłu wytwórczego. Prodio jest rozwiązaniem dla najmniejszych firm przemysłowych. Tych firm nie stać na nowoczesny park maszynowy, który już spełnia standardy Industry 4.0. Małe firmy przemysłowe pozostają poza głównym nurtem cyfryzacji. Prodio jest rozwiązaniem, które pozwala automatyzować procesy, zarządzać procesem produkcyjnym w sposób nowoczesny bez kosztownego "oczujnikowania" maszyn" - mówi Bartłomiej Gola, prezes funduszu SpeedUp Energy Innovation.
"Nasi klienci nie kupują oprogramowania, tylko środek do zapewniania sobie większej ilości czasu, dzięki zdalnej kontroli produkcji i przekazywaniu informacji, oraz spokoju, przez mniejszą ilość pytań od załogi i braku reklamacji, a także zysków, przez zwiększenie wydajności pracy produkcji. Udało się to nam osiągnąć przez to, że narzędzie powstało z potrzeby rynku, a także naszego doświadczenia- mówi Marek Mrowiec, CEO Prodio

Zespół Prodio pozyskał dziś już ponad 100 klientów w Polsce. Znaczna część środków z inwestycji zostanie przeznaczona na budowę sprzedaży zagranicznej (produkt, marketing). W 2020 roku firma planuje ekspansję na rynki anglojęzyczne oraz niemieckojęzyczne. Aplikacja stworzona jest tak, by w ciągu jednego dnia mogła powstać kolejna wersja językowa. W tym roku powstanie także całkowicie nowa wersja systemu - szybsza, pozwalająca spełnić wymagania jeszcze większej ilości branż, a przede wszystkim jeszcze prostsza w obsłudze.

SpeedUp Energy Innovation (SEI), to fundusz utworzony przez PGE Ventures, Polski Fundusz Rozwoju, Grupę SpeedUp oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu BRIdge VC. Jego celem jest inwestowanie w rozwiązania technologiczne znajdujące się w zaawansowanej fazie wzrostu i ekspansji, tzn. takie, które mają już pierwszych klientów i poszukują finansowania - informuje "Biznes Alert".
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE