ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Liderzy miast rozmawiają o przygotowaniach do zmian klimatycznych
03.02.2020r. 19:47

Już 4 lutego Fundacja Veolia Polska wraz z Fundacją Szkoła Liderów organizuje konferencję "Designerzy Procesów Rozwojowych". Wydarzenie, poświęcone przede wszystkim koncepcjom związanym z zapewnieniem miastom zdolności do radzenia sobie z wyzwaniami przyszłości, jest adresowane do przedstawicieli administracji samorządowej, lokalnych organizacji, biznesu i ekspertów z zakresu rozwoju miast.

Jak pokazują diagnozy ONZ, m.in. Agenda na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030, miasta, niezależnie od wielkości, stoją przed szeregiem wyzwań o zasięgu globalnym. Adaptacja do zmian klimatycznych, zarządzanie zasobami, m.in. energią i wodą czy też rozważna implementacja nowych technologii w infrastrukturze miasta to tylko niektóre z nich.

O tym, z czym wiążą się nadchodzące zmiany, liderzy miast będą rozmawiać podczas konferencji "Designerzy Procesów Rozwojowych" organizowanej 4 lutego w Warszawie. Szczególna uwaga zostanie poświęcona koncepcji "resilient cities", w tym przykładom jej wdrożenia w innych krajach. "Urban resilience" to zdolność miasta do radzenia sobie ze zmianami, jego odporność na zdarzenia niszczące (katastrofy naturalne, kryzysy, problemy społeczno-ekonomiczne) oraz umiejętność regeneracji poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań. Umożliwia rozwiązywanie problemów w sposób, który nie tylko zapewnia powrót do codziennej działalności po kryzysie, ale też gwarantuje długookresowy rozwój. Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość spojrzenia na koncepcję "urban resilience" zarówno przez pryzmat przywództwa, jak i kwestii środowiska czy zmian klimatycznych oraz dowiedzieć się, jak wdrażać rozwiązania uwzględniające złożoność ekosystemów, którymi są współczesne miasta. Będzie to także możliwość wymiany doświadczeń w zakresie innowacji i planowania długoterminowego rozwoju miast.

- Veolia od początku swojego istnienia blisko współpracuje z miastami i przedstawicielami społeczności lokalnych, dlatego dobrze zna ich potrzeby i wyzwania, z którymi muszą się mierzyć. Wiemy też, że zmiany klimatyczne i będąca próbą odpowiedzenia na nie koncepcja zrównoważonego rozwoju, wymagają zintegrowanego podejścia oraz zaangażowania przedstawicieli administracji, aktywistów, biznesu i ekspertów. Konferencje takie jak "Designerzy Procesów Rozwojowych" przyczyniają się do promocji najlepszych praktyk, zapewniają narzędzia oraz wiedzę o rozwiązaniach wpisujących się w koncepcje "urban resilience" i "smart cities", jak również wspierają budowania trwałych relacji różnymi między interesariuszami. Jestem przekonany, że dzięki nim miasta lepiej będą przygotowane do radzenia sobie z wyzwaniami przyszłości i - szerzej - do wspierania rozwoju społeczno-ekonomicznego - mówi Frederic Faroche, dyrektor generalny Grupy Veolia w Polsce.

Konferencja odbywa się w ramach projektu Szkoła Liderów Miast, realizowanego przez Fundację Szkoła Liderów. To program kształcenia miejskich liderów w zakresie umiejętności przywódczych, komunikacji, planowania i realizacji strategii rozwoju, adresowany zarówno do przedstawicieli samorządów, czy osób kierujących instytucjami publicznymi, jak i do lokalnych aktywistów miejskich, lokalnych przedsiębiorców czy liderów organizacji pozarządowych. Fundacja Veolia Polska jest strategicznym partnerem inicjatywy.

Więcej informacji o wydarzeniu, w tym szczegółowy program spotkania, można znaleźć na stronie www.szkola-liderow.pl/designerzy-2020/.

Organizatorzy konferencji:

Fundacja Veolia Polska jest fundacją korporacyjną działającą od 2015 roku. Swoje wsparcie kieruje do społeczności lokalnych na terenie działania spółek Grupy Veolia w Polsce. Działalność Fundacji Veolia Polska koncentruje się na wzmacnianiu współpracy międzysektorowej, wspieraniu projektów dedykowanych społecznościom lokalnym i poprawie jakości ich życia w obszarach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Zgodnie z mottem "Współpraca w dobrym klimacie", we współpracy z miastami realizuje działania na rzecz ochrony środowiska, bioróżnorodności, edukacji ekologicznej i innowacji społecznych.

Fundacja Szkoła Liderów to instytucja dbająca o jakość życia publicznego w Polsce i wśród Polaków za granicami. Powstała w 1994 roku z inicjatywy Prof. Zbigniewa Pełczyńskiego, wykładowcę akademickiego na Oxford University. Fundacja od 25 lat pracuje na rzecz rozwoju świadomego, opartego na wartościach przywództwa. Wynajduje i wspiera liderów różnych obszarów życia publicznego: w organizacjach pozarządowych, instytucjach samorządu terytorialnego oraz w partiach i organizacjach politycznych, ponieważ to właśnie osoby o zdolnościach przywódczych, pociągając za sobą innych, są motorem zmian.
Veolia

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: zgryźliwy 12.02.2020r. 13:20
Liderzy miast powinni w pierwszej kolejności wystąpić o odstępstwa od absurdalnych wydatków na normy BAT i opłatę ETS... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE