ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Szybki Internet trafia do szkół
04.02.2020r. 12:05

Tauron z wykorzystaniem funduszy unijnych buduje szkieletową sieć światłowodową o długości 5,5 tysiąca kilometrów, a także umożliwi dostęp do Internetu 438 szkołom. Z tej inwestycji będzie też mogło skorzystać 100 tysięcy gospodarstw domowych.

Obecnie trwa budowa instalacji wewnętrznych w szkołach. Do tej pory zbudowanych zostało prawie 200 tego typu instalacji, co stanowi 45% realizowanego przedsięwzięcia. Planujemy, że na początku kwietnia instalacje będą w 80% szkół. Oddanie całości prac w jednostkach oświatowych planujemy z kolei na koniec III kwartału 2020 r.

W ramach inwestycji powstanie 5,5 tys. kilometrów sieci światłowodowej FTTH oraz 259 węzłów dostępowych, a do szerokopasmowej sieci podłączonych zostanie 438 szkół. Dzięki inwestycji Tauron Obsługa Klienta, ponad 102 tys. gospodarstw domowych zostanie podłączonych do światłowodu i będzie mogło skorzystać z szerokopasmowego dostępu do sieci.

Na realizację tej inwestycji TOK otrzymał 187 mln zł dofinansowania, co stanowi blisko 75% środków kwalifikowanych na potrzeby tej inwestycji. Pozyskane dofinansowanie umożliwia realizację 7 projektów na terenie obszarów: Oświęcimskiego, Rybnickiego, Wałbrzyskiego, Sosnowieckiego, Katowickiego, Tyskiego, Krakowskiego oraz Tarnowskiego. Inwestycja obejmuje 132 gminy, które stanowią białe plamy na internetowej mapie Polski.- Według harmonogramu, z końcem kwietnia zrealizujemy pierwszy kamień milowy tj. 25% zaplanowanej sieci światłowodowej we wszystkich obszarach budowy - wyjaśnia Krzysztof Krywko, dyrektor Centrum Usług Biznesowych w Tauron Obsługa Klienta - Rozpoczęliśmy już prace związane z realizacją pierwszych odcinków sieci liniowej we wszystkich lokalizacjach. W Katowicach wybudowaliśmy 20 km sieci światłowodowej - częściowo na słupach Tauron Dystrybucji, a częściowo w kanalizacji obcego operatora. - dodaje dyrektor TOK.

Kiedy światłowód od Taurona?

- 100% szkół uzyska dostęp do szerokopasmowego Internetu do końca 2020 roku
- 50% zaprojektowanej sieci światłowodowej powstanie do końca listopada 2020 roku
- cała inwestycja zostanie ukończona do końca 2021 roku

Internet trafi do gospodarstw domowych zgodnie z harmonogramem prac i po zawarciu umów z detalicznymi Operatorami Korzystającymi.

TOK - Hurtowy Operator Telekomunikacyjny

Na wybudowanej sieci, Tauron będzie prowadził hurtową działalność telekomunikacyjną. Firma nie będzie świadczyć usług telekomunikacyjnych dla gospodarstw domowych. Usługi detaliczne (np. Internet, telewizja, telefon) świadczyć będzie inny podmiot - detaliczny operator telekomunikacyjny, korzystający z wybudowanej przez Tauron sieci.

Czy Twoje gospodarstwo domowe jest w zasięgu?

Aby sprawdzić, prosimy o kontakt z naszą infolinią +48 32 606 0 606 lub kontakt mailowy na adres dom@tauron.pl
Nasz konsultant sprawdzi czy wskazana lokalizacja jest w zasięgu.

Więcej szczegółów dostępnych na stronie https://www.tauron.pl/tauron/tauron-innowacje/projekty-telekomunikacyjne
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE