ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Konferencja Startup Wars - green energy i elektromobilność oraz walka o 1 mln pln od inwestorów
05.02.2020r. 15:50

Startup Wars to największe tego typu wydarzenie w południowo-zachodniej Polsce. Skierowane jest do przedsiębiorców, inwestorów oraz sektora publicznego odpowiadającego za inwestycje oraz innowacje w różnych obszarach między innymi: elektromobilności, green energy, new tech, future industry. Przedstawiciele i inwestorzy najbardziej innowacyjnych branż spotkają się 29 kwietnia na Stadionie Wrocław.

Nowe wydarzenie na polskiej scenie nie będzie kolejną "startupową konferencją", którą można stawiać w jednym rzędzie z dziesiątkami innych o podobnym profilu. Cele Startup Wars są o wiele szersze i długofalowe. - Naszą ambicją jest stworzenie otwartej i przyjaznej platformy biznesowej, która wesprze rozwój młodych przedsiębiorców w naszej części Europy - mówi Remigiusz Nowakowski, prezes fundacji DISE, która jest współorganizatorem imprezy.

Autorzy koncepcji podkreślają, że nawet najlepsi reprezentanci swoich branż wielokrotnie spotykają się z tzw. "szklanym sufitem" lub "pułapką średniego rozwoju". - Trudności z rozwiązaniem tego typu problemów powodują wyhamowanie wzrostu i to właśnie przygotowanie początkujących biznesmenów na ten moment jest jednym z głównych celów Startup Wars - dodaje Nowakowski. Pomysłodawcy wierzą, że w niedalekiej przyszłości wpływ przedstawicieli polskiego biznesu na globalną gospodarkę będzie nieustannie rosnąć.

Formuła rywalizacji

Organizatorzy planują rozpocząć cykl wydarzeń, które wyróżnią się innowacyjnym charakterem - Format konferencji jest niecodzienny - przedstawiciele startupów zmierzą się ze sobą bowiem na... bokserskim ringu, który będzie pełnił rolę sceny. Taka aranżacja ma zapewnić gościom sporą dawkę emocji, a uczestnikom atmosferę sportowej rywalizacji - dodaje Nowakowski.

Z kolei porcję inspiracji i wiedzy zapewni blisko 40 prelegentów z różnych branż - a wśród nich inwestorzy, prezesi oraz dyrektorzy operacyjni najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw. Wśród nich m.in. Karol Sadaj (Revolut), Kacper Winiarczyk (dott) oraz Paulina Ackermann (Lime). Oprócz występów na scenie głównej prelegentci poprowadzą także merytoryczne warsztaty dla gości. Oczywistą szansą dla biznesowych debiutantów będzie dostępność przestrzeni networkingowych, w tym także sal konferencyjnych i małych, kameralnych przestrzeni do spotkań.

Kluczowym punktem wydarzenia będzie konkurs dla młodych przedsiębiorstw - główną nagrodą będzie możliwość ubiegania się o inwestycję w wysokości 1 mln pln. W finale naprzeciw siebie stanie 5 starannie wybranych firm, których zadaniem będzie przekonanie nie tylko jury, ale i publiczności, że zasługują na wsparcie i wykorzystają je we właściwy sposób.

Wrocław idealnym gospodarzem

Wybór stolicy Dolnego Śląska jako przestrzeni do organizacji tego eventu nie jest przypadkowy - Wrocław jest dziś jednym z szybciej rozwijających się miast w Polsce, jest także czołowym ośrodkiem startupowym w kraju. 12% innowacyjnych biznesów ma swoje siedziby właśnie tu. Wielkim atutem jest także położenie miasta blisko zachodniej granicy. Nie dziwi więc fakt, że znajdziemy we Wrocławiu największe międzynarodowe korporacje ze wszystkich sektorów.

Na sprzyjające warunki mogą też liczyć przedstawiciele nauki, która jest nieocenionym partnerem biznesu i gwarantem jego sukcesu. Napływ młodych ludzi, a także liczba innowacyjnych rozwiązań, generowanych przez nich w ośrodkach akademickich, w oczywisty sposób sprzyjają rozwojowi sektora startupowego w tej części kraju. Konferencja Startup Wars została objęta honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.
DISE

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE