ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Tauron Arena Duszniki z nową energią
08.02.2020r. 18:31

Tauron został sponsorem tytularnym Duszniki Areny. Zaangażowanie w obiekt sportowo-turystyczny wzmacnia wizerunek firmy. Ośrodek ten jest ważnym punktem na mapie narciarstwa biegowego i biatlonu. To drugi obiekt, po Tauron Arenie Kraków, któremu patronuje energetyczny lider.

Położone na wysokości 660 m.n.p.m. centrum treningowe otwarte jest przez cały rok dla aktywnie uprawiających sport biegaczy, nartorolkarzy, a zimą biatlonistów i narciarskich biegaczy. Duszniki Arena oferuje aż 70 kombinacji tras, spośród których dwie pętle - 1,2 km i 2,5 km - są oświetlane i sztucznie naśnieżane. Obiekt posiada licencję B, przyznaną przez Międzynarodową Unię Biathlonu, co czyni go najnowocześniejszym obiektem biathlonowym w Polsce.

Nowoczesne obiekty sportowe sprzyjają rozwojowi talentów, a Tauron Duszniki Arena to jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarstwa biegowego i biathlonu w Polsce.

"Dziękuję Tauron Polska Energia oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego toru" - mówił premier Mateusz Morawiecki.

"Kolejne nasze inicjatywy jak np. Tauron Junior Cup, stanowią impuls do uprawiania sportu nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale także w mniejszych miejscowościach południowej Polski" - podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. - "Tauron Duszniki Arena jest przeznaczona tak dla profesjonalistów, jak i amatorów. Piękny obiekt, zapierające dech otoczenie, do tego wysiłek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że jako firma możemy przesłużyć się rozwojowi tego miejsca" - dodaje prezes Taurona.

"To wielka chwila dla Dusznik-Zdroju, dla obiektu Duszniki Arena i dla polskiego biathlonu. Partnerstwo z firmą Tauron to wielkie wyróżnienie, motywacja do jeszcze intensywniejszej pracy, ale i dostrzeżenie wkładu naszej gminy I Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w organizację dużych międzynarodowych wydarzeń sportowych" - ocenia burmistrz miasta Duszniki-Zdrój, Piotr Lewandowski - "Tauron jako strategiczny partner Areny to lokomotywa, która pomoże nam dojechać do pierwszych, biathlonowych zawodów Pucharu Świata w Polsce."

Najważniejszą imprezą, jaka odbyła się w Duszniki Arenie były Otwarte Mistrzostwa Europy w biathlonie w 2017 roku. Obiekt co roku jest organizatorem międzynarodowych i krajowych imprez, takich jaki Puchar IBU w biathlonie, Mistrzostwa Polski w biathlonie, Rajd Dolnośląski czy wydarzeń o charakterze amatorskim.

Tauron Duszniki Arena ma w planach na najbliższe miesiące wiele interesujących imprez, w tym: European Winter Para Sports Event Poland 2020, Finał Pucharu Polski "Celuj w Igrzyska", Olimpic Hopes - międzynarodowe zawody biathlonowe, Mistrzostwa Polski Seniorów w biathlonie, Biathlon Dla Każdego, VAG SYSTEM - 2ND EDITION, Mistrzostwa Polski, Piknik rodzinny - fiesta balonowa, Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim, Puchar Polski na nartorolkach/ Asfalt Uphill/ Vexa Skiroll Tour, MTB Bike Maraton, Puchar Polski na nartorolkach.

Tauron wspiera rozwój sportu. W 2019 roku firma angażowała się w wielkie imprezy skierowane do zawodowych sportowców, paraolimpijczyków, amatorów oraz juniorów. Do najważniejszych zaliczyć można: Tour de Pologne, Międzynarodowy Turniej Tauron Giganci Siatkówki, Tauron Junior Cup, finał Indywidualnych Mistrzostw Europy na żużlu - Tauron Sec. Firma jest również sponsorem strategicznym Olimpiad Specjalnych.

Tauron Duszniki Arena to obiekt wielozadaniowy. Jest to doskonałe miejsce zarówno dla zawodowych biegaczy i biathlonistów, jak i tych, którzy zdobywają pierwsze szlify w tych dyscyplinach sportu. Na co dzień na obiekcie trenują uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Dusznikach-Zdroju, jednak przede wszystkich swoje zgrupowania przeprowadza tutaj Kadra Polski w biathlonie.

Obiekt otwarty jest również na inne dyscypliny sportu - trenują na nim m.in. zespoły startujące w wyścigach psich zaprzęgów, czy... kierowcy rajdowi! Obiekt jest gospodarzem odcinków specjalnych podczas Rajdu Dolnośląskiego.
Tauron

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE