ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Serinus Energy podał wyniki testów przepływu dla odwiertu Moftinu-1004 w Rumunii
11.02.2020r. 08:00

W testach przepływu odwiert Moftinu-1004 uzyskał wynika na poziomie 6,0 milionów standardowych stóp sześciennych dziennie (MMscf/d), czyli około tysiąca boe na dobę - podała w komunikacie spółka Serinus Energy.

Jak informuje spółka odwiert, wedle wskazań danych z pomiarów otworowych, obejmuje pięć poziomów nasyconych gazem, tj. piaskowce A2, A2.2, A3, B1 oraz B3. Trzy głębiej zalegające poziomy zostały uzbrojone, co obejmuje warstwy piaskowca A2, A2.2. i A3. Pozostałe dwa płycej położone poziomy nie zostały uzbrojone, chociaż według danych z pomiarów otworowych znajduje się tam gaz opłacalny do wydobycia. Poziomy te mogą zostać włączone do produkcji w późniejszej fazie eksploatacji odwiertu.

Po zakończeniu operacji perforacji i uzbrajania odwiertu, Serinus Energy rozpoczęła test przypływu, wspólny dla wszystkich trzech głębiej zalegających poziomów.

Przepływ w odwiercie Moftinu-1004 prowadzony był przez zwężkę w rozmiarze 20/64 cali przez 4 godziny, z następującą potem 4-godzinną przerwą na odbudowę ciśnienia. Następnie zastosowano przepływ przez zwężkę 32/64 cali przez 4 godziny, po których nastąpiła kolejna 4-godzinna przerwa na odbudowę ciśnienia, a potem przez zwężkę w rozmiarze 40/64 cali przez 4 godziny, po których przez 4 godziny odbudowywano ciśnienie, zaś na końcu zastosowano zwężkę w rozmiarze 36/64 cali przez okres 15 godzin.
Przy zwężce w największym rozmiarze (40/64") przepływ w odwiercie wynosił średnio 6,0 MMscf/d, a w trakcie testu nie odnotowano stopniowego spadku ciśnienia.

W trakcie ostatniego etapu badania przypływu (15 godzin), kiedy zastosowano zmniejszony rozmiar zwężki (36/64"), przepływ w odwiercie wynosił 5,5 MMscf/d, i również nie odnotowano stopniowego spadku ciśnienia.

Obecnie w odwiercie trwa faza 5-dniowej odbudowy ciśnienia, po zakończeniu której będzie on podłączony do przygotowanego gazociągu przesyłowego łączącego odwiert z zakładem przetwarzania gazu Moftinu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE