ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wojewoda wielkopolski wydał pozwolenie na rozbudowę tłoczni gazu Odolanów
12.02.2020r. 15:16 11.02.2020r. 09:03

10 lutego br. Wojewoda Wielkopolski wydał pozwolenia na budowę dla tłoczni gazu w Odolanowie. Tym samym Gaz-System posiada komplet pozwoleń na budowę dla trzech tłoczni Baltic Pipe zlokalizowanych na terenie kraju.

Inwestycja będzie polegała na rozbudowie istniejącej tłoczni, wraz z instalacją węzła Odolanów oraz na wykonaniu połączenia tych elementów z istniejącą infrastrukturą przesyłową.

Zatwierdzony decyzją wojewody projekt budowlany zakłada realizację dwóch etapów: etap I - rozbudowa o nowe agregaty o łącznej mocy 30 MW oraz etap II - inwestycja o kolejne agregaty o mocy 20 MW.

W ramach Projektu Baltic Pipe realizowany będzie Etap I inwestycji. Natomiast rozbudowa tłoczni w zakresie etapu II będzie realizowana jako odrębne zadanie.

- Dzięki dobrej współpracy z urzędami wojewódzkimi proces uzyskiwania decyzji administracyjnych dla kolejnych elementów Baltic Pipe w Polsce przebiega zgodnie z założonym harmonogramem. Równolegle prowadzimy postępowania przetargowe na wykonawców prac budowlanych, tak aby pod koniec 2022 r. osiągnąć gotowość do przesyłu gazu z Szelfu Norweskiego - powiedział Artur Zawartko, wiceprezes Gaz-System.
Wydana przez Wojewodę Wielkopolskiego decyzja o pozwoleniu na rozbudowę tłoczni gazu w Odolanowie podlega natychmiastowemu wykonaniu. Ze względu na strategiczne znaczenie inwestycji zadanie to realizowane jest na podstawie tzw. "specustawy gazowej".

W lutym br. Gaz-System otrzymał pozwolenie na rozbudowę tłoczni w Goleniowie i budowę od podstaw nowej tłoczni w Gustorzynie. Inwestycja jest częścią Baltic Pipe, projektu mającego na celu utworzenie nowego korytarza dostaw gazu na rynku europejskim. Projekt składa się z 5 komponentów. Jednym z nich jest rozbudowa i modernizacja polskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego.

W jego skład wchodzi połączenie gazociągu podmorskiego z istniejącym systemem budowa gazociągu Niechorze - Płoty i gazociągu Goleniów-Lwówek oraz wybudowanie Tłoczni w Gustorzynie oraz rozbudowa Tłoczni Gazu w Goleniowie i Odolanowie.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE