ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

KE opracuje strategię ograniczenia emisji metanu
11.02.2020r. 19:45

Komisja Europejska przygotowuje strategię ograniczenia emisji metanu z przemysłu naftowego i gazowego, która ma zostać opracowana i przedstawiona jeszcze w tym roku - informuje "Biznes Alert".

Metan jest o wiele bardziej szkodliwym gazem od dwutlenku węgla. Jego emisje przyczyniają się do efektu cieplarnianego w ok. 25 proc. a jedna trzecia pochodzi z sektora paliw kopalnych, przede wszystkim ropy i gazu. Na obecnym etapie nie można dokładnie określić, ile metanu jest emitowane lub spalone przez przemysł naftowy i gazowy - czy to w punkcie wydobycia, czy dalej w trakcie przetwarzania lub transportu, kiedy gaz może wyciekać z rurociągów i magazynów.
Taki proces zachodzi również w przypadku LNG importowanego do Europy z USA. Ponieważ na Stary Kontynent dociera coraz więcej LNG ze Stanów Zjednoczonych, Europa będzie musiała wziąć pod uwagę wpływ amerykańskiego gazu na klimat, którego większość jest uzyskiwana w wyniku kontrowersyjnego procesu szczelinowania.
KE jeszcze nie wyraziła jasnego stanowiska, gaz z którego źródła jest bardziej szkodliwy, czy z rurociągów z Norwegii i Rosji czy LNG z USA - zwraca uwagę "Biznes Alert".
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE