ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Według wyliczeń Greenpeace skażenie powietrza kosztuje świat 8 mld dol. dziennie
12.02.2020r. 08:56

Jak czytamy w serwisie pb.pl, w raporcie Greenpeace Southeast Asia i Center for Research on Energy and Clean Air wyliczono, że świat traci rocznie z powodu skażenia powietrza 3,3 proc. produktu globalnego brutto, tj. 2,9 bln dol. rocznie.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 4 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: zgryźliwy 12.02.2020r. 11:12
Fajnie się tworzy skomplikowane obliczenia z arbitralnie na początku wymyślonymi wskaźnikami kosztów zanieczyszczeń. Ale jest jeszcze lepszy wskaźnik - zwykła cena sklepowa. Przy rozsądnej marży cena odwzorowuje koszt materiałów i energii zużytych do wytworzenia produktu. Jeśli prąd z wiatraka kosztuje tyle samo co prąd z węgla z podatkiem CO2, to znaczy, że do wytworzenia wiatraka zużyto więcej energii i materiałów, w tym także i CO2 do produkcji stali i betonu, niż przy rutynowym wydobyciu węgla.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 13.02.2020r. 08:48
"Grenpice" znowu dały głos na obstalunek ruskiego gazpromu...... Dane wyssane z palca. UE ze swoja durną polityką "ochronnoklimatyczną" skończy jak CCCP .
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: max 13.02.2020r. 08:57
Acha - w kwestii cen środków wytwórczych - bardzo pouczajace jest porównanie (w tonach) kosztu np. wiatraka do ceny innych wyrobów przemysłowych.... W cenie wiatraka skasowane jest większość przychodu Inwestora i to z kilkunastu lat "z góry". To interes dla nielicznej grupy cwaniaków którzy dogadali się lokalnie z np. gazpromem i politykami coby wspólnie promować "pseudoekologiczne rozwiązania". Nie mam nic przeciwko wiatrakom i innym OZE pod warunkiem że same będą się bilansowały bez sztucznych mechanizmów obciążających resztę gospodarki. Ten Gazprom ma interes na rezerwowaniu wiatraków w układach gazowo-parowych które startują dość szybko. Gdyby wymuszono na operatorach OZE konieczność rezerwowania swoich wynalazków to rozwój techniczny poszedł by w kierunku rozmaitego krótkotrwałego magazynowania energii a nie w wielkość "kręcidełek".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE