ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Ożywienie strony popytowej na rynku ropy naftowej
12.02.2020r. 10:59

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Strona popytowa na rynku ropy naftowej w końcu się nieco ożywiła. Notowania ropy naftowej WTI oraz Brent dzisiaj rosną już po raz drugi z rzędu na skutek większego apetytu inwestorów na ryzyko. Zwyżka ma bezpośredni związek z faktem, że sytuacja w Chinach wydaje się coraz bardziej opanowana, a wzrost liczby zachorowań ma coraz mniejszą dynamikę.

Uspokajające doniesienia z Państwa Środka przyćmiły nawet niezbyt korzystne dane i raporty. Wczoraj Amerykański Instytut Paliw podał, że zapasy ropy naftowej w USA w minionym tygodniu wzrosły aż o 6 mln baryłek, czyli dwa razy więcej niż oczekiwano.

(1200x799)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Dodatkowo, wczoraj amerykańska Energy Information Agency (EIA, część Departamentu Energii) obniżyła prognozy globalnego popytu na ropę naftową w bieżącym roku. Według tej instytucji, wzrost popytu na ropę w bieżącym roku wyniesie 1,03 mln baryłek, czyli o 310 tys. baryłek mniej niż szacowano wcześniej.

Rewizja prognoz jest oczywiście konsekwencją koronawirusa w Chinach i to prawdopodobnie właśnie dlatego inwestorzy nie zareagowali na nią negatywnie. Już wcześniej różne instytucje wielokrotnie podkreślały, że koronawirus istotnie wpłynie na popyt na ropę naftową, a stosowne rewizje danych będą się pojawiać.

(1200x800)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE