ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wysiłki koncernu BP na rzecz ochrony klimatu mogą zostać podważone przez posiadanie licznych udziałów w Rosniefcie
12.02.2020r. 12:37

Akcjonariusze brytyjskiego koncernu naftowego BP oraz Greenpeace ostrzegają zarząd spółki, że ich wysiłki na rzecz ochrony klimatu mogą zostać podważone przez posiadanie licznych udziałów w rosyjskim Rosniefcie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Według danych Greenpace Rosnieft w 2018 roku był odpowiedzialny za 4253 wycieków, co stanowiło ponad połowę wszystkich rosyjskich wycieków ropy w tamtym roku. Rosyjska spółka również nie planuje zaangażować się w kolektywną walkę ze skutkami zmian klimatu. Robią to już zachodnie koncerny naftowe.

Kolejnym czynnikiem ryzyka dla brytyjskiego koncernu wynikającym z obecności w akcjonariacie Rosnieftu, są jego niskie oceny w aspekcie dbałości o prawa człowieka. Według rankingu Corporate Human Rights Benchmark, który ocenia 200 globalnych kompanii, BP otrzymał 53,9 pkt na 100 możliwych. Rosnieft w tym samym rankingu zdobył jedynie 32,7 pkt. Rosnieft otrzymał zero punktów w kategorii "Staranność", która dotyczy zarządzania ryzykiem i monitorowaniem ryzyka potencjalnych incydentów i wypadków.
Rosnieft poinformował w 2018 roku o 18 wypadkach śmiertelnych, które w głównej mierze spowodowane były niską kulturą pracy oraz zaniedbaniami z zakresu bezpieczeństwa pracy. Takie wyniki spowodowały, że amerykańscy inwestorzy ze stowarzyszenia "Investor Alliance for human rights" wystosowali pismo do zarządu BP z sugestią, aby zastanowić się nad przyszłością posiadania akcji Rosnieftu.

Analitycy przestrzegają jednak, że utrata wpływów z dywidendy Rosnieftu spowoduje szok dla inwestorów i spowolni proces ekologicznej transformacji całej spółki. BP od 2013 roku jest udziałowcem Rosnieftu, posiada 19,75 procent akcji. Ich szacowana wartość wynosi 15 miliardów dolarów - czytamy w BiznesAlert.pl.
thismoney.co.uk , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE