ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tomasz Duda nowym wiceprezesem JSW ds. rozwoju
12.02.2020r. 15:53

Tomasz Duda, związany wcześniej m.in. z Polską Grupą Górniczą i spółką Tauron Wydobycie, został nowym wiceprezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) ds. rozwoju - zdecydowała w środę rada nadzorcza JSW, rozstrzygając ogłoszone w styczniu postępowanie kwalifikacyjnej na to stanowisko.

O funkcję wiceprezesa odpowiedzialnego za rozwój spółki ubiegało się pięciu kandydatów. Do niedawna funkcję tę pełnił wiceprezes Artur Dyczko, który jednak - decyzją rady nadzorczej - w styczniu zmienił obszar odpowiedzialności, obejmując w zarządzie stanowisko wiceprezesa ds. technicznych i operacyjnych.

Na wakujące stanowisko wiceprezesa ds. rozwoju (wcześniej: ds. strategii i rozwoju) ogłoszono konkurs, wygrany w środę przez Tomasza Dudę. Nowy wiceprezes obejmie swoje obowiązki w czwartek.

Także w środę rada nadzorcza JSW odwołała ze stanowiska wiceprezesa spółki ds. handlu Rafała Pasiekę. Jego obowiązki będzie pełnił prezes JSW Włodzimierz Hereźniak. W komunikacie nie podano przyczyn odwołania wiceprezesa odpowiedzialnego za sprawy handlowe. Nie podano też, czy rada zamierza ogłosić konkurs na wakujące stanowisko.
Nowy wiceprezes JSW ds. rozwoju Tomasz Duda w ostatnim okresie był m.in. wiceprezesem spółki Tauron Wydobycie ds. technicznych. Karierę zawodową rozpoczął w kopalni Anna w Pszowie, gdzie zajmował się nadzorem nad oddziałami górniczymi pod ziemią. Później pracował w dawnej Rybnickiej Spółce Węglowej, gdzie odpowiadał m.in. za inwestycje i przetargi. W Kompanii Węglowej był zastępcą kierownika ruchu zakładu górniczego, a w Polskiej Grupie Górniczej - kierownikiem działu wentylacji kopalni Rydułtowy, dyrektorem gliwickiej kopalni Sośnica, a ostatnio pełnomocnikiem zarządu PGG.

O zmianach w zarządzie poinformowała w środę także należąca do grupy JSW spółka JSW Koks. Jej wiceprezesem ds. restrukturyzacji od 24 lutego będzie Damian Gabriel, który w latach 2001-2010 był związany ze spółką Polski Koks, a od 2010 r. pracuje w grupie kapitałowej JSW na różnych stanowiskach menedżerskich. M.in. w latach 2014-2017 był prezesem spółki JSW Logistics. Od 2017 r. pracuje w strukturach biura zarządu JSW - ostatnio był oddelegowany z rady nadzorczej do pełnienia obowiązków prezesa JSW Logistics.

Także Polska Grupa Górnicza, podobnie jak wcześniej JSW, szuka obecnie dwóch nowych członków zarządu. Termin zgłaszania kandydatów na stanowiska wiceprezesów ds. sprzedaży oraz ds. strategii oraz ds. nadzoru właścicielskiego minął w ubiegłym tygodniu. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP w źródłach zbliżonych do rady nadzorczej spółki, wpłynęło po pięć ofert na obydwa wakujące stanowiska w zarządzie firmy. O wyborze wiceprezesów PGG rada, której przewodniczy ekonomista prof. Jan Wojtyła, zdecyduje po zaplanowanych na 17-19 lutego przesłuchaniach kandydatów.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE