ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przekazanie bloku energetycznego w Elektrowni Jaworzno opóźni się
13.02.2020r. 08:25

Przekazanie bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno opóźni się ze względu na uszkodzenie jednego z elementów kotła - wynika z komunikatu spółki Rafako.

"Zgodnie z informacjami pozyskanymi od spółki zależnej emitenta, podczas ostatniej fazy testów bloku nastąpił szereg zdarzeń o charakterze obiektywnym mających wpływ na termin przekazania bloku zamawiającemu" - poinformowało Rafako w komunikacie.

4 lutego, po odłączeniu bloku, które miało miejsce m. in. "z powodu nadzwyczajnych okoliczności pogodowych" stwierdzono, że nastąpiło uszkodzenie jednego z elementów kotła - poinformowało Rafako. Firma dodała, że było to zdarzenie "niemożliwe do przewidzenia".

Spółka podkreśliła, że trwają analizy zespołu składającego się z przedstawicieli wykonawcy oraz zamawiającego w celu ustalenia zakresu prac i czasu niezbędnego do wymiany uszkodzonych elementów. Rafako zaznaczyło, że nowy termin oddania bloku przekaże po jego ustaleniu.

Spółka podała, że trwają obecnie analizy w celu ustalenia zakresu prac i czasu niezbędnego do wymiany uszkodzonych elementów.
Tauron w komunikacie potwierdził, że doszło do uszkodzenia jednego z elementów kotła i w rezultacie nie będzie możliwe oddanie bloku do eksploatacji w ustalonym wcześniej terminie, czyli 15 lutego 2020 r.

Z nieoficjalnych informacji PAP Biznes wynika, że blok w Elektrowni Jaworzno miałby zostać oddany pod koniec marca.

Pod koniec stycznia Tauron szacował, że blok zostanie oddany do 15 lutego.

W 2014 roku Tauron Wytwarzanie podpisał z konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa umowę na budowę boku w Elektrowni Jaworzno o wartości 4,4 mld zł netto. Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie i wykonanie w formule "pod klucz" bloku energetycznego o mocy 910 MW brutto na parametry nadkrytyczne w należącej do grupy Tauron Elektrowni Jaworzno III. Rafako odpowiada za 99,99 proc. prac.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: kierownik Skorupa 13.02.2020r. 12:31
A remit wisi na Tauronie że blok stoi do północy dziś. To ruszy jutro czy nie ruszy? Remit swoje a Rafako swoje?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE