ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Prezes Orlenu: w Ostrołęce będzie inwestycja; analizy pokażą, jaka
13.02.2020r. 11:52

W Elektrowni Ostrołęka na pewno będzie realizowana inwestycja, cały czas analizujemy, jaka miała by ona być - oświadczył w czwartek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Elektrownia Ostrołęka należy do Energi, którą Orlen planuje przejąć.

Obajtek powiedział dziennikarzom, że "reprezentuje akcjonariuszy Orlenu i ich pieniądze, więc chce kupić Energę po atrakcyjnej cenie. Trwają wyceny. W odpowiednim czasie podejmiemy decyzję".

Wcześniej minister aktywów Jacek Sasin w wywiadzie prasowym ocenił, że Skarb Państwa powinien sprzedać akcje Energi korzystniej niż po 7 zł za akcję, które oferuje Orlen w wezwaniu.

Obajtek zaznaczył, że "jedno jest pewne". "W Ostrołęce będzie realizowana inwestycja. Jaki będzie miała wymiar, jaka tak naprawdę będzie, to jest cały czas przez nas opracowywane" - oświadczył.
Jak zaznaczył, Orlen patrzy na Energę wyłącznie pod kątem biznesu. "W przypadku Ostrołęki również, będziemy tylko i wyłącznie patrzyć pod kątem biznesu oraz rozwoju tego terenu" - podkreślił. "Chodzi przede wszystkim o biznes, a nie o jakąś pomoc społeczną. Oraz generalnie o rozwój regionu" - dodał prezes Orlenu.

Odnosząc się do procesu przejęcia Energii Obajtek stwierdził, że analizowany jest "każdy scenariusz". "Ale na pewno mamy podejście bardzo biznesowe. Nie ma takiego podejścia, że nie ma pieniędzy i szuka się firmy, która jest mocna finansowo i będzie coś finansować" - podkreślił.

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: Old energetycy 13.02.2020r. 22:22
Po pełnej modernizacji tego co jest i tego co planowano zbudować w Ostrołęce, powinien tam być najnowocześniejszy i... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: przesada 14.02.2020r. 08:44
Wypowiada się o inwestycji w OSTROŁĘCE, a skarb państwa raczej nie sprzeda akcji Energi po 7 zł/za akcję, tylko... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 14-02-2020r. 10:04 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE