ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enefit z dużym wzrostem sprzedaży gazu
14.02.2020r. 05:42

W 2019 roku Enefit, spółka należąca do estońskiej grupy Eesti Energia, odnotowała ponad 10-krotny wzrost sprzedaży gazu na polskim rynku, która osiągnęła poziom 1 TWh. Spółka sprzedała też ponad 0,8 TWh energii elektrycznej.

Jak informuje spółka, jej ubiegłoroczna sprzedaż energii elektrycznej w Polsce była na poziomie 822 GWh, a gazu sięgnęła 1 TWh. Spółka podpisywała umowy roczne oraz dwu i trzyletnie w formule tradycyjnej po cenie stałej (FIX), jak również w formie kontraktów na produkty klikane/transzowe. Spółka świadczyła też usługi z zakresu rezerwowej sprzedaży gazu.

- Burzliwy koniec roku dla branży energetycznej okazał się dla nas bardzo owocny. Między innymi dzięki świadczeniu usług z zakresu rezerwowej sprzedaży gazu udało nam, się osiągnąć rekordowy wolumen sprzedaż. W przypadku gazu był to ponad dziesięciokrotny wzrost w stosunku do roku 2018 - mówi Maciej Kowalski, dyrektor zarządzający Enefit w Polsce.

Z informacji spółki wynika, ze zwiększyła ona w ubiegłym roku ponad dwukrotnie liczbę swoich klientów biznesowych. Obecnie Enefit współpracuje z 558 klientami biznesowymi i sprzedaje energię dla podmiotów z takich sektorów jak: FMCG, handel, przemysł ciężki i lekki, logistyka, służba zdrowia i segment hotelarsko-gastronomiczny. W 2019 roku w portfolio klientów Enefit znalazły się też m.in. takie firmy jak Tesla i AmRest.
Enefit świadczy też usługi z obszaru zakupu energii elektrycznej i bilansowania handlowego (POB) dla wytwórców energii ze źródeł odnawialnych - w ubiegłym roku spółka zakontraktował łącznie 203 GWh.

Spółka z grupy Grupy Eesti Energia - Enefit Green, odnotowała w ubiegłym roku znaczny wzrost produkcji, kończąc 2019 r. z rekordowym wolumenem wynoszącym 1,2 TWh. Natomiast farmy słoneczne spółki w Estonii i Polsce wyprodukowały w 2019 r. 8,6 GWh energii elektrycznej.

Enefit Green podpisał też w ubiegłym roku umowę na zakup 20 farm fotowoltaicznych zlokalizowanych na terenie Polski. 18 z nich weszło już w fazę operacyjną, a w pierwszym kwartale tego roku ma nastąpić finalizacja przejęcia ostatnich dwóch instalacji, zakupionych w ramach zeszłorocznej transakcji. Łączna moc wszystkich farm wyniesie 19,15 MW.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: marian banas 14.02.2020r. 13:20
No tak, Pani z hiegiu przeniosła klientów. Mamy nad tym kontrolę. CIRE - proponuję Wam również napisać artykuł o firmie której po Polsku nazwa brzmi: energia wrota europy dawniej AOTL .... tam tez nastąpił wzrost w zakresie ilości klientów no i ich wolumenów, Generalnie do zweryfikowania zakres działania współpracujących z nimi osób i firm docelowo ogarniemy i to.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE