ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spada zapotrzebowanie na energię elektryczną i ropę w Chinach
14.02.2020r. 12:22

Zapotrzebowanie chińskiego przemysłu na energię elektryczną w 2020 roku może spaść nawet o 73 TWh, spada również zapotrzebowanie na ropę. Powodem jest epidemia koronowirusa, przez którą ludzie zostają w domach, a zakłady pracy są tymczasowo zamknięte - czytamy w BiznesAlert.pl.

Spadek ten stanowi około 1,5 procenta zużycia energii w przemyśle w Chinach. Ponieważ jednak kraj ten jest największym na świecie konsumentem energii elektrycznej, strata jest równa mocy zużywanej w całym Chile i pokazuje rozmiar szkód spowodowanych wybuchem. Stanowi to ekwiwalent około 30 milionów ton węgla albo około 9 milionów ton skroplonego gazu ziemnego (LNG). Dane dotyczące węgla przewyższają średni miesięczny import Chin w ubiegłym roku, podczas gdy dane LNG to nieco ponad miesiąc importu. Według obliczeń, jeśli epidemia utrzyma się jeszcze w marcu, wzrost gospodarczy Chin wyniesie tylko 4,2 procent w 2020 roku, w porównaniu z początkową prognozą 5,8 procent.
Przez koronawirusa i chorobę COVID-19, którą wywołuje ucierpiał popyt na ropę na całym świecie. Z danych raportu Międzynarodowej Agencji Energii (IEA) wynika, że w pierwszym kwartale popyt spadnie o 435 tysięcy baryłek dziennie, co jest największym spadkiem kwartalnym od ponad dekady. Na cały rok 2020 IEA obniżyła swoją globalną prognozę wzrostu zapotrzebowania na ropę o 365 tysięcy baryłek dziennie do 825 tysięcy baryłek dziennie, co jest najniższym wynikiem od 2011 roku. - Kryzys trwa i na tym etapie trudno jest precyzyjnie określić jego wpływ na rynki. Nasz początkowy pogląd opiera się na założeniu, że działalność gospodarcza stopniowo wróci do normy w drugim kwartale 2020 roku - podała cytowana przez BiznesAlert.pl IEA.
Reuters/Oil&Gas Journal , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE