ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister środowiska regionu Brukseli przeciwko cyfrowym reklamom billboardowym
14.02.2020r. 21:18

Minister środowiska regionu Brukseli Alain Maron krytykuje "ogromne marnotrawstwo" energii powodowane przez cyfrowe reklamy billboardowe. Jak obliczył, każda z nich o powierzchni 2 m kw. zużywa przez rok nawet tyle, ile pięć gospodarstw domowych.

Maron, z ekologicznej partii Ecolo, otrzymał dane od brukselskiego dostawcy energii elektrycznej Sibelga, które pokazują, ile energii elektrycznej zużywają cyfrowe billboardy.

Każdy panel o powierzchni 2 metrów kw., działający 24 godziny na dobę, zużywa od 7500 do 12 200 kWh rocznie. Dla porównania, brukselskie gospodarstwo domowe złożone z dwóch osób dorosłych i dziecka zwykle zużywa ok. 2000 kWh.

"Nie mogę nic zrobić, tylko zauważyć, że jest to ogromna strata" - powiedział Maron na forum parlamentu, cytowany przez "The Bulletin". "Panele te wyglądają nowocześnie, ale należą do minionej epoki, biorąc pod uwagę dzisiejszą potrzebę ograniczenia zużycia energii".
Billboardy cyfrowe są popularną formą reklam w Brukseli.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE