ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

REE 2020 w tym roku w dniach 15 - 17 czerwca
17.02.2020r. 13:02

XXVI Konferencja Naukowo-Techniczna Rynek Energii Elektrycznej odbędzie się w tym roku tradycyjnie w Kazimierzu Dolnym w dniach od 15 do 17 czerwca. Tematem tegorocznej konferencji organizowanej przy merytorycznej współpracy z PSE jest Transformacja energetyczna: wymiar unijny i krajowy.

13 lutego w siedzibie Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie odbyło się posiedzenie Rady Programowej, do udziału w której zostali zaproszeni: Prezes URE oraz przedstawiciele: Departamentu Energetyki i Ciepłownictwa, Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA, towarzystw sektora energetycznego - IEPiOE, PTEZ, PTPiREE, TG PE oraz TOE. Środowisko akademickie reprezentowali prof. J. Paska, W. Kamrat oraz organizatorzy.
Rada Programowa zdecydowała, że w głównym dniu Konferencji - we wtorek 16 czerwca - zostaną przedstawione referaty generalne, do przygotowania których zaprosimy najlepszych ekspertów rynku energii. Nie zabraknie także referatu, który wpisał się na stałe w program naszej konferencji a przedstawiona w nim zostanie sytuacja ekonomiczna sektora elektroenergetycznego w Polsce. Tradycyjnie o przygotowanie tego referatu poproszona została Hanna Mikołajuk reprezentująca Agencję Rynku Energii.

Do przygotowania referatu generalnego, poprzedzającego panel dyskusyjny, pt. Wymiar unijny i krajowy transformacji energetycznej zaproszono przedstawicieli Ministerstwa Klimatu i Ministerstwa Aktywów Państwowych.

W popołudniowej sesji zaplanowano trzy bloki tematyczne poprzedzone referatami wprowadzającymi.

Pierwszy temat to Elastyczność systemu przesyłowego i systemów dystrybucyjnych. Referat wprowadzający zostanie przygotowany przez PTPIRE.

Kolejna kwestia, która zostanie poruszona to Rynek Bilansujący - Architektura Rynku - referat wstępny zostanie opracowany przez PSE SA.

Trzeci problem omawiany w trakcie obrad dotyczy zagadnień Aspektów technicznych i ekonomicznych budowy własnych źródeł energii u odbiorców. Tematyka ta zostanie omówiona w referacie przygotowanym przez IEPiOE.

Referaty generalne i wprowadzające zostaną wydane w Materiałach konferencyjnych, które wraz z Programem rozesłane zostaną uczestnikom w pierwszych dniach czerwca.

W pierwszym i trzecim dniu konferencji będą wygłoszone referaty zgłoszone przez Uczestników konferencji. Referaty te zostaną opublikowane w Przeglądzie Elektrotechnicznym.
Komitet Organizacyjny konferencji REE 2020

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE