ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Mapa wyłączeń Energi pomocna podczas awarii
17.02.2020r. 14:12

Ponad 68 tys. odsłon jednego dnia zarejestrowała mapa wyłączeń Energi Operatora podczas ostatniego załamania pogody w Polsce. To więcej niż przez cały miesiąc - mapa odwiedzana jest w takim okresie czasu zazwyczaj ok. 50 tys. razy.

Niekorzystne warunki atmosferyczne to efekt orkanu Sabina, który przeszedł nad Europą na początku lutego. Niestety nie obyło się bez awarii spowodowanych uszkodzeniem linii energetycznych. Informacje o wyłączeniach odbiorców błyskawicznie znalazły się na mapie.

Za jej pomocą można sprawdzić, co jest przyczyną braku zasilania - czy jest to zaplanowane działanie w związku z pracami na sieci, czy może jest to nagła sytuacja. Na mapie można także zweryfikować obszar pozbawiony zasilania, z uwzględnieniem nazw miejscowości i ulic, a także szacunkowy czas trwania wyłączenia. W przypadku, gdy doszło do awarii masowej, pojawi się tu przybliżona informacja o liczbie odbiorców, których dotyczy problem. Co ważne, dane są na bieżąco aktualizowane.

Mapa wyłączeń Energi Operatora została uruchomiona w 2014 roku. W takiej formie jak obecnie działa od lipca 2018 roku. Od tego czasu jest nieustannie udoskonalana. Można korzystać z niej także na telefonach komórkowych, co jest szczególnie przydatne, kiedy podczas awarii zabraknie prądu. Jak się okazuje, taki sposób korzystania z mapy stał się bardzo popularny. Podczas ostatniego załamania pogodowego około 70 proc. wejść pochodziło z urządzeń mobilnych.

Aby skorzystać z mapy wystarczy wejść na stronę internetową https://energa-operator.pl/uslugi/awarie-i-wylaczenia/wylaczenia-biezace. Mapę można umieścić także na własnej stronie. Instrukcja, jak to zrobić znajduje się tutaj: https://energa-operator.pl/uslugi/awarie-i-wylaczenia/instrukcja-mapa
Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Uważny 17.02.2020r. 22:51
Fajna rzecz ale, przy masowych awariach jak padnie internet to tylko telefon satelitarny będzie działał do czasu... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE