ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Premier Francji: do końca czerwca zamknięcie elektrowni jądrowej w Fessenheim
19.02.2020r. 10:15

Do końca czerwca nastąpi zamknięcie najstarszej we Francji elektrowni jądrowej w Fessenheim na wschodzie kraju, przy granicy z Niemcami - poinformował w środę francuski premier Edouard Philippe. W najbliższy weekend zostanie wygaszony pierwszy z dwóch reaktorów.

Premier określił tę decyzję jako "pierwszy etap" francuskiej strategii energetycznej ustanowionej w roku 2018 przez prezydenta Emmanuela Macrona.

Plan wzywa do zrównoważenia energii wyprodukowanej w elektrowniach nuklearnych i energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł. Elektrownie węglowe mają zostać zamknięte do 2022 roku w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych - podano w oświadczeniu kancelarii premiera.

Pierwszy reaktor w Fessenheim zostanie zatrzymany w sobotę, a cały kompleks przestanie działać do 30 czerwca. Niemcy od dawna domagają się zamknięcia tej najstarszej siłowni jądrowej we Francji. Jest to pierwszy kompleks energetyki nuklearnej, który zostanie zamknięty na podstawie planu Macrona.
Francja jest bardziej zależna od energii jądrowej niż jakikolwiek inny kraj, gdyż uzyskuje około 75 proc. energii elektrycznej właśnie z elektrowni nuklearnych.

Nakreślając strategię energetyczną kraju na następne 30 lat, Macron zapowiedział w listopadzie 2018 roku, że 14 z 58 działających reaktorów jądrowych w 19 elektrowniach zostanie zamkniętych do 2035 roku. Do tego czasu Francja ograniczy ilość energii elektrycznej pochodzącej z elektrowni jądrowych o 50 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: guzik 20.02.2020r. 09:33
klękanie przed niemcami
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE