ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Belneftechim kontynuuje rozmowy z Polską w sprawie rewersowych dostaw ropy poprzez rurociąg Przyjaźń
19.02.2020r. 14:47

Belneftechim kontynuuje rozmowy z Polską w sprawie rewersowych dostaw ropy poprzez system rurociągowy Przyjaźń - poinformował cytowany przez BiznesAlert.pl Aleksander Tiszczenko, rzecznik prasowy białoruskiego koncernu naftowego.

- Belneftechim negocjuje z polską stroną warunki i możliwości techniczne wykorzystania ropociągu Przyjaźń do dostaw nierosyjskiej ropy na Białoruś - powiedział agencji Interfax-Zachód Tiszczenko.

Andrij Werigo, zastępca dyrektora generalnego i główny inżynier Homeltransnieft Przyjaźń, operatora białoruskiej części rurociągu Przyjaźń, poinformował, że istnieją techniczne możliwości wykorzystania tej magistrali do innych dostaw ropy niż rosyjskie. Metoda ta została wykorzystana podczas oczyszczania rurociągu z ropy, zanieczyszczonej chlorkami organicznymi, i przepompowaniu jej z Polski w kierunku Rosji.

Dodał jednocześnie, że po polskiej stronie nie ma możliwości jednoczesnego pompowania ropy w dwóch kierunkach, dlatego rewers jest możliwy jedynie podczas przestojów tranzytu ropy na Zachód.
W połowie stycznia Białoruś ogłosiła, że co miesiąc będą miały miejsce kilkudniowe przerwy w tranzycie ropy na zachód, aby móc przeprowadzić konieczne remonty rurociągu tranzytowego.

W białoruskich mediach natychmiast pojawiły się informacje, że te przerwy są wykorzystywane do rewersowego sprowadzania ropy z Polski - przypomina BiznesAlert.pl.
BelTA/Interfax-Zachód , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE